Kapalı

Yerel Hizmetlerde “ Bürokrat “ Olarak Edinilmiş Tecrübelerimle ;Hizmet için ILGIN ’dayım.

Ilgın Gündemi - Kasım 19, 2023 12:27 pm A A

Yılmaz, Belediye Başkan aday adayı oldu.

Yerel hizmetlerde “ Bürokrat “ olarak edinilmiş tecrübelerimle ;hizmet için ILGIN’dayım diyen Mehmet Yılmaz AK Parti’den Ilgın Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu.

Aday olan Mehmet Yılmaz kimdir?

Konya ili, Ilgın İlçesi Büyükoba Mahallesinde 1962 yılında doğdum. Sırası ile İlkokulu köyümde, Ilgın Orta Okulu ve Ilgın End.Mes.Lisesi Makine bölümünden (sınav ile giriş) 1980 yılında mezun oldum.

            1980 Askeri darbenin ve öncesinin ülkemize vermiş olduğu büyük zararlar sonucu başarılı gençlerin okumalarına, ülkelerine hizmet etmelerine engel olunmuştur. Dolayısı ile eğitim hayatıma ara vererek, 1982 yılında başlayan vatani görevimi Ankara ve Tekirdağ Malkara’da (Tank AYÇ) tamamlayıp 1984 yılında terhis oldum. Evli üç çocuk ve üç torun sahibiyim.

Askeri vesayetin sona ermesi ile birlikte 1985 yılında girmiş olduğum sınav ile İstanbul ili Beşiktaş Belediye Başkanlığında (Fen İşleri Müdürlüğü Bünyesinde) Teknik eleman olarak göreve başladım.

Sırası ile; İlkeli, dürüst samimi ve başarılı çalışmalarım sonucu, Fen İşleri Teknik Büro Şefi, Fen İşleri Şefi ve uzun bir süre ise Fen İşleri Sorumlusu olarak görev yaptım. Girmiş olduğum ÖSYM sınavlarında %50 Devlet bursu ile İstanbul Gedik Üniversitesi Makine bölümün de yüksek öğrenimimi tamamladım.

İş hayatımda, idari ve teknik projelerde (Alt ve üstyapı) bizzat raportörlük ve uygulama aşamalarında ise kontrollük ve kontrol yardımcılığı gibi görevlerde bulundum. Birçok komisyonlarda (İhale komisyonları dahil) görev aldım. Sicil ve başarılarıma bağlı olarak ödüller aldım.

STK faaliyetlerim ise,

  • İstanbul ILGINLILAR Sos.Yard.ve Dayanışma Derneğinin 2012-2018 yılları arası Üç dönem Altı yıl (6) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüm.
  • İstanbul Pendik İlçesi 450 Konutlar Hz. Ömer Camii Yap.Yaş.Derneği Yön.Krl. Üyesi ve Teknik Uygulama sorumlusu.
  • Konya Merkezde Ilgın Büyükoba Mah. Kültür ve Sosyal Yrd. Derneği Kurucusu,
  • İstanbul Konyalılar Derneği üyesi,
  • İstanbul KONSİAD kurucu üyesi,
  • İstanbul’da faaliyet gösteren bazı illerimize ait Hemşeri Derneklerinde üye ve fahri üyeliğim bulunmaktadır.

Ekip ve takım çalışmasını bilen, olaylara geniş perspektiften bakarak, kesin çözüm üretme kabiliyetine sahip, lider bir yapıya sahib olan Yılmaz, 01 Aralık 2023 tarihi itibari ile Beşiktaş Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü bünyesindeki görevimden istifa ederek 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Seçimlerinde Konya İli ILGIN İlçemize AK Parti’den Belediye Başkanı olmak üzere AK Parti Ilgın İlçe Başkanlığına müracaat etti.

Bu haber 1137 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:27 pm A A
BENZER HABERLER