16° Kapalı

Saadet Partisinden aday olduğu İfade Edilen Osman Dur Kimdir

Ilgın Gündemi - Ekim 25, 2013 9:03 am A A

Saadet Partisinden adaylığı söz konusu olan Osman Dur ismi Ilgın da gündemden bir an olsun düşmüyor.Ilgın halkı Osman Dur’u aday olarak görmek istiyor ve aday olursa da destek vermek isteyenler şimdiden caddelerde, sokaklarda, köy ve beldelerde Osman Dur için çalışmaya başladılar.

Geçtiğimiz aylarda Osman Dur’un ismi Ilgında duyulunca kulisler bir deprem yaşamıştı.

Peki Dr. Osman DUR kimdir?

1964 yılında Konya Ilgın’da doğdu. Fizik öğrenimini okul birincisi olarak bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi’nde asistanlığa başladı. Yüksek lisans çalışmalarını tamamlayıp, bir burs olarak Budapeşte Teknik Üniversitesi’ne gitti. Sonra yeniden Ankara üniversitesine döndü. Evlendikten sonra Marmara Üniversitesi’ne geçti ve doktoraya başladı. Doktorasını ABD’de Florida State Üniversitesi’nde tamamladı. Ardından yeniden Marmara Üniversitesi’ne döndü. Çalışma hayatına 1997 yılında başladı. 2003 yılında Aycell Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirildi. Daha sonra da Türksat Genel Müdürü olarak tayin edildi. 2008 yılı itibariyle Çalık Grubuna katılan Dr. Osman Dur, halen holdingin Bilgi ve İletişim Teknolojileriyle ilgili firmalarından sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Dr. Osman Dur, İngilizce ve Fransızca biliyor.Ilgın Çobankaya Köyündendir.

Okul sıralarında başlayan başarıları hayatı boyunca dem ettiren Osman Dur’un bugüne kadar görev yaptığı kurum ve kuruluşlar sırasıyla şöyle;

Ankara Üniversitesi – Budapeşte Teknik Üniversitesi
*
Marmara Üniversitesi – Florida State Üniversitesi
*
Genel Müdür – Kom Gıda A.Ş. Konya-İstanbul
*
Yönetim Kurulu Başkan Vekili- Aycell GSM Operatörü
*
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür-Eurasiasat, (Monaco),
*
Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Uydu Operatörleri (ESOA),
*
Yönetim Kurulu Üyesi, İntelsat (ABD), İnmarsat (Londra), Eutelsat
*
Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Genel Müdür-Türksat AŞ
*
Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çalik Holding Bilgi, İletişim ve Telekomünikasyonla ilgili şirketlerden sorumlu

Bu haber 6347 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:03 am A A
BENZER HABERLER