-0° Parçalı bulutlu

Okul bacasından çıkan duman rahatsızlığı haberimize ses verildi ve sorun giderildi

Ilgın Gündemi - Aralık 2, 2014 5:27 pm A A

“Fabrika Bacası Değil, Yangın Hiç Değil, Baca Dumanı” manşetiyle verdiğimiz haberimize okul yönetimi tarafından ses verildi ve kaloriferle ilgili sorun çözülerek duman yok oldu.

***

Geçen hafta içerisinde Milli Eğitim Müdürlüğü   Ilgın Şehit B. Harun Çoban Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi  Okulu’nun  bacasından çıkan duman ve is çevresinde  oturan vatandaşın tepkisine neden olmuş ve sitemiz aracılığıyla seslerini yetkililere duyurmak istemişti.

***

Okul yönetimi tarafından sitemiz yöneticisine verilen bilgide;  kalorifer kazanın stokerinin arızalandığı ve bu nedenle stokerli olan kazanın elle atmalı şeklinde yakıldığı için bu dumana neden olduğu açıklandı.

***

Açıklamada stoker arızalı olduğu için kaloriferimiz, personelimiz tarafından hergün yeniden takılmaktaydı ve bu sebepten dolayı kömürde tam yanma olana kadar bu duman yükselmekteydi.  Okulumuzun menfaati doğrultusunda bu arızayı kendimiz tamir etme yoluna gittik ve makinacı öğretmenlerimiz, teknik personelimiz sayesinde bu arızayı gidermiş bulunuyoruz. Tabi ki biz meslek lisesiyiz bu arızayı kendi imkanlarımızla halletmemiz okulumuza yaklaşık olarak 10. 000 TL kazandırmıştır denildi.

***

Haberinize dikkate alarak vatandaşın rahatsızlığına hemen çözüm getiren Ilgın Şehit B. Harun Çoban Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yönetimine şükranlarımızı sunuyoruz.

***

Gecen hafta içerisinde yayınlanan haberimiz;

***

Okul bacasından çıkan duman rahatsızlığı

***

Ilgın’da sonbaharın ortasında ayarsızca yakılan kalorifer ortalığı dumana boğuyor. Bacadan çıkan duman hem kirlilik yaratıyor hem de çevreye rahatsızlık veriyor, Ayrıca bu okulda da yavrularımız eğitim görüyor.

 ***

Milli Eğitim Müdürlüğü   Ilgın Şehit B. Harun Çoban Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi  Okulu’nun  bacasından çıkan duman ve is çevresinde  oturan vatandaşın tepkisine neden oluyor.

***

Ilgın merkezde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü Ilgın Şehit B. Harun Çoban Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okulu’nun  bacasından çıkan aşırı duman ve is çevrede bulunan komşularının  her gün rahatsız olmasına neden oldu.

***

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Okulun bacasından çıkan aşırı derece duman ve is etrafa yayılarak rüzgarın etkisiyle bulunduğumuz yere evlerimize, işyerlerimize ve çevreden geçen vatandaşı dahi rahatsız ediyor. Bu is ve aşırı dumanın kalitesiz kömürden mi yoksa başka bir neden den mi kaynaklanıyor bir türlü anlam veremedik. Bazen o derece oluyor ki konutlarımızın  kapısını, penceresini havalandırmak için hiç açamıyoruz ve kapatmak zorunda kalıyoruz. Bizde en son olarak mağduriyetimizi ve şikâyetimizi basın ve sizler aracılığıyla duyurulmasını istedik. Temenni ediyoruz ki bütün bu civar ev ve işyerlerini rahatsız eden ve çevre kirliliğine sebep olduğu için vatandaşların şikâyetleri ve bizlerin mağdur olduğumuz bu konuyla ilgili kalıcı bir çözüm bulunurda herkes rahat bir nefes alır ortalık oksijensiz kalmaz ümidindeyiz. Vatandaşın, eğitim gören öğrencilerin sağlığını olumsuz etkilemesi dolayısıyla bizi de rahatsız ediyor. Buna bir çözümün bulunması gerekiyor inancındayız” dediler.

***

Kaplıca Diyarı ilçemizde turizm bölgesinde bulunan, kaplıca sahamızda yer alan okulun kalorifer bacasına bir an önce çözüm bulunmalı ve çevredeki vatandaşların sağlığının yanı sıra kaplıcaya dışarıdan gelen turist kaybına neden olmasını da önleyelim kanaatindeyiz.

***

Yetkililerden sorunu çözerek, vatandaşın beklentisine cevap vermelerini bekliyoruz.IHH

Yeni Hali10836292_1532570700345763_1190870527_n

 

 

Eski Hali
IMG_7764

Bu haber 1094 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 5:27 pm A A
BENZER HABERLER