-0° Parçalı bulutlu

Ölümden Kaçış

Dünya'dan Haberler - Ekim 29, 2012 6:50 pm A A

Arakan’da dünyanın gözünün içine baka baka katliam yapılıyor… Bir haftada içinde 22 bin Müslüman canını kurtarmak için evini terk etmek zorunda kaldı. Müslümanlara ait 4 bin 500 ev ise yakıldı.

Kuzey Myanmar yönetimi, Birleşmiş Milletler’e, ülkenin batısında Bangladeş sınırındaki Arakan (Rakhine) eyaletindeki şiddet olayları nedeniyle çoğu Müslüman 22 binden fazla kişinin evini terk etmek zorunda kaldığı bilgisini verdi. BM’nin, Myanmar’ın Yangon kentindeki yetkililerinden Ashok Nigam, dün sabah itibariyle Myanmar yönetiminin verdiği bilgiye göre, son bir hafta içinde 22 bin 587 kişinin evini terk ettiğini, yaklaşık 4 bin 665 evin küle döndüğünü bildirdi.

Nigam, evini terk edenlerden 21 bin 700’ünün Müslüman olduğunu ve Müslümanlara ait 4 bin 500 evin ateşe verildiğini kaydetti. Adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi ise, bu haftaki olaylarda 84 kişinin öldüğünü belirtti. Myanmar’da 21 Ekim Pazar günü Rakhine Budistler yeniden katliama girişmiş ve Müslüman nüfus Bangladeş sınırına doğru yeni bir göç akını başlatmıştı. /A.A

Bu haber 1667 kez okundu.
Dünya'dan Haberler - 6:50 pm A A
BENZER HABERLER