16° Kapalı

Konya’ya kuvvetli yağış uyarısı

Ilgın Gündemi - Kasım 7, 2012 9:13 am A A

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’den yapılan açıklamaya göre, Çarşamba günü gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzey-batı ve kuzey kesimlerinde (Akşehir, Yunak, Çeltik ve Kulu) başlayacak olan yağışlar, Perşembe günü bölgenin tümünde yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

Cuma günü bölgenin batı kesimlerinde etkisini azaltacak olan yağışların tüm bölgemizde görüleceği ancak bölgenin güney ve doğu kesimlerinde (Karaman, Aksaray, Niğde) yer yer kuvvetli olacağı, hafta sonu ise bölgenin güney ve doğu kesimlerinde (Karaman, Aksaray, Niğde, Ereğli, Ulukışla, Halkapınar) hafif yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı; özellikle Perşembe ve Cuma günü 6 ile 10 derece azalarak, mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredecek.

Halen güneybatı (lodos) yönlerden esmekte olan rüzgarın, Çarşamba ve Perşembe günleri kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden bölgenin genelinde orta, zaman zaman kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Perşembe ve cuma günleri ani ve hissedilir sıcaklık düşüşü ile kuvvetli yağış ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksama gibi) karşı vatandaşlardan ve ilgililerden dikkatli ve tedbirli olmaları; kuvvetli meteorolojik olayların meydana gelmesinden önce yayımlanacak anlık meteorolojik uyarıları takip etmeleri tavsiyesinde bulunuldu

Bu haber 1511 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:13 am A A
BENZER HABERLER