Açık

Kentsel Dönüşüm Dükkanları İhale Usulü İle Satılıyor.

Ilgın Gündemi - Şubat 8, 2017 7:16 pm A A

Behlülbey Mahallesinde yapımı tamamlanan Kensel Dönüşümde iş yerleri ihale usulü satışa çıkıyor.

İşte detaylar ve şartname ;

 

AÇIK ARTIRMA SATIŞ DUYURUSU (MUHTELİF İŞYERİ ve KONUT)

İdaremiz mülkiyetinde bulunan 197 adet işyeri ile 16 adet konut olmak üzere toplam 213 adet taşınmaz, 09 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur. Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir. Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir. BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK –

Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

– Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

– Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

– muhammen bedeli 19.999.- TL ye kadar olanlar için 1.000.-(Bin) TL, – muhammen bedeli 20.000 – 99.999.- TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL, – muhammen bedeli 100.000 – 349.999.- TL’ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL, – muhammen bedeli 350.000 – 2.999.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL, – muhammen bedeli 3.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 200.000.-(İkiyüzbin) TL, katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

– Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname, – Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri. (Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

ÖDEME KOŞULLARI:

 Taşınmazlar, Açık Artırmada yalnızca vadeli olarak satışa sunulacak olup, tüm işyerleri için %25 peşin 120 ay, Afyon Merkez Çetinkaya, Bitlis Beşminare Alt Gelir, Çankırı Korgun 2.Etap, Mersin Silifke 536 Konut, Trabzon Akçaabat 390 Konut ve Trabzon Çaykara 70 Konut projelerinde yer alan konutlar için %12 peşin 180 ay, Ankara Yapracık, Bitlis Beşminare, Eskişehir Odunpazarı, Eskişehir Odunpazarı Göçmen, Gaziantep Şahinbey 1.Bölge, Kayseri İncesu, Nevşehir Merkez Kale Etrafı, Van Korubaş Memursen ve Van Merkez Şerefiye projelerinde yer alan konutlar için %25 peşin 120 ay vade seçenekleri ile satılacaktır. Taşınmazlar mevcut durumu ile satışa sunulmuş olup, alıcılar taşınmazı görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacaktır. İdarece bu taşınmazlarda herhangi bir tadilat ve onarım yapılmayacaktır.  Muhammen bedeller bütün projeler için KDV hariç olarak belirlenmiş olup, vadeli işyeri satışlarında Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli ve teslim tarihine kadar gerçekleşen dönem artışları toplamı üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın (işyeri/konut) tesliminden sonraki vadelere yayılarak tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden hesaplanan KDV tutarı kalan vadelere yayılarak, peşin işyeri satışları ile konutların satışlarında ise projenin teslimi aşamasında peşin olarak tahsil edilecektir.  Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında sözleşmeye ilişkin (tek nüsha) damga vergisi, ihale karar pulu ile vb. giderler alıcı tarafından ödenecektir.  Vadeli İşyeri/konut satışlarında taksit borç bakiyesi, vade süresince her altı ayda bir (Ocak ve Temmuz), teslim ve artış oranı bilgilerini içeren tabloda yer alan artış oranları uygulanarak hesaplanır ve alıcı tarafından ödenir. İlk taksit ödeme tarihi sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, söz konusu satışlar ile ilgili ilk artış uygulaması Temmuz 2017 tarihinde realize edilecektir.  Vadeli satışlarda belirlenen peşinat oranları asgari oranlar olup, dileyen alıcılar kredilendirilen borç bakiyelerini düşürebilmek amacıyla satış tarihinde ek peşinat ödemesi hakkına sahiptir.  Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir. Bu çerçevede, tekliflerin İdareye iletilmesi aşamasında alıcı adaylarının, Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’nin KDV Hariç satış bedeli üzerinden alınan %2 (yüzdeiki) + KDV (%2 komisyon bedelinin %18’i) oranındaki komisyon bedelini yatırması gerekmektedir.  Ayrıca, sözleşmeden doğan Banka Komisyonu alıcıya aittir.

SATIŞ TAKVİMİ: *

BAŞVURU ALINMASI (BAŞVURU BEDELİNİN YATIRILMASI) 25 Ocak – 09 Şubat 2017 AÇIK ARTIRMA 09 Şubat 2017 ALICI

OLAMAYANLARIN TEMİNATLARININ İADE İŞLEMLERİ 16 Şubat 2017 SÖZLEŞMELERİN İMZALANMASI İhale onayından sonra ayrıca bildirilecektir. * 09 Şubat 2017 tarihinde de (açık artırma gününde) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye başvuru yapmak imkan dahilindedir.

AÇIK ARTIRMA YERİ VE SAATİ: Yer: TOKİ Salonu Bilkent / ANKARA ile Turyap Müzayede Salonu/ Radisson Blue Hotel Şişli/ İstanbul ve İnternet bağlantıları Saat: 13:30 Ayrıntılı Bilgi ve Fiyatlar için… Tel: 444 2 780 www.turyap.com.tr

Daha fazla bilgi için

https://www.toki.gov.tr/haber/acik-artirma

http://www.turyap.com.tr/gayrimenkullistesi/toki_09_02_2017/TOKi_9_Subat_2017_Katalog.pdf

Bu haber 1275 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 7:16 pm A A
BENZER HABERLER