Kapalı

Jandarma ekipleri okul servislerini denetledi

Ekonomi - Kasım 6, 2015 3:22 pm A A

Jandarma ekipleri okul servislerini denetledi

Ilgın İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgesinde öğrenci okul servislerine denetim yaparak şoförlerine trafik konularında uyarı bulundu.

Jandarma Trafik Timleri, Ilgın merkezde taşımalı öğrenim gören öğrencilerin güvenli olarak okula gidiş ve dönüşlerinin sağlanması amacıyla okul servislerine denetim yaparak, araçlarının şoförlerine trafik konularında uyulması gereken konular hakkında uyarılarda bulundu. Öğrencilerin taşınmasında kullanılan servis araçlarının, ‘Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin’ gerektirdiği şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edildi.Denetimi yapılan, 70 servis aracının 22 tanesine eksik kontrol formu ve 10 servis aracına da trafik idari para cezası düzenledi.

Ayrıca, servis şoförlerine, öğrencileri indirme ve bindirmede dikkat edecekleri hususlar, hız kuralları, kış lastiği kullanılması, araçlarında bulundurulması gereken teknik malzemeler, şerit izleme ve değiştirme kuralları, kavşak kuralları konularında, öğrencilere de okul servis aracı içerisinde hareket tarzları, araçtan inip ve binerken dikkat edilecek hususlar konularında bilgi verildi.

Ilgın İlçe Jandarma Komutanı, Yüzbaşı Hüsnü Duran; kontrollerin çocuklarımızın okullarına güvenli bir şekilde gidebilmeleri için, sıkı bir şekilde devam edeceğini bildirdi.

Bu haber 1528 kez okundu.
Ekonomi - 3:22 pm A A
BENZER HABERLER