24° Kapalı

İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Ilgın Gündemi - Ağustos 15, 2014 11:38 pm A A

Ilgın Şehit Bekir Şenyiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından düzenlenen geleneksel pilav günü, büyük ilgi gördü.

Anadolu İmam Hatip Lisesi yanındaki parkta düzenlenen pilav gününde mezunlar, bir araya geldi. Geleneksel olarak düzenlenen pilav gününe, Belediye Başkanı İbrahim Oral, eski Belediye Başkanı Hüseyin Taşkın,   AK Parti İlçe Başkanı  Ali Erten, eski okul müdürleri, mezun öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

 Ilgın Şehit Bekir Şenyiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Kocabaş, açılışta yaptığı konuşmada, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı ile ilgili genel bilgiler verdi.

 Ilgın Şehit Bekir Şenyiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği BaşkanıEyyup Topcu ise konuşmasında, “Bizler şunda dini bayramımızı kutluyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde özgür bir şekilde hayatımızı sürdürüyoruz ama başta Gazze  olmak üzere Müslüman coğrafyasında beşikteki çocukların bile üzerine bombalar yağdırılıyor. Medeni olduğunu savunan katil İsrail yaşayanın üzerine bomba atıyorsun da, kefende sarılı kabre götürülen çocuk cenazesinden ne istiyorsun?” ifadelerini kullandı.

Topçu, Yunus Emre Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yurdunun 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında İmam Hatip Lisesine devredileceğini, artık İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin devlet parasız yatılı yurdundan da faydalanacağını aktardı.

Katılımcılara geleneksel düğün pilavı ikram edildi. Pilav ikramından sonra Gazze için dua yapıldı.

 

Bu haber 1045 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 11:38 pm A A
BENZER HABERLER