13° Açık

Ilgın ticaret odası seçimleri ertelendi

Ilgın Gündemi - Ocak 29, 2013 10:13 am A A

 Oda/Borsa Seçimleri Ertelendi.

Ilgın Ticaret Odasının resmi internet sayfasından yapmış olduğu açıklama metni şu şekilde:

 

Bakanlar Kurulu, oda borsa seçim takviminin Mayıs ayında başlamasına, TOBB Genel Kurulu’nun da Ağustos ayında yapılmasına karar verdi.​

 

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu hafta sonu fiilen başlaması gereken oda ve borsa seçimlerinin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nun ertelendiğini açıkladı.
 

Arınç yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Bakanlar Kurulu’nun kabul ettiği kararnamenin yayımlanmak üzere Resmi Gazete’ye gönderildiğini duyurdu.

 

Buna göre; Şubat ayının başında başlaması düşünülen oda ve borsa seçim takvimi Mayıs ayına, TOBB Başkanlık ve diğer organ seçimleri de Ağustos ayına ertelendi.
 

TOBB, yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebinde bulunmuştu.

 

Buna göre Ilgın ticaret odasının 16 Şubat 2013 tarihinde yapılacak meslek komiteleri ve meclis üye seçimleri de Mayıs / Haziran 2013 tarihlerine ertelenmiş oldu denildi.IHH

Bu haber 1406 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:13 am A A
BENZER HABERLER