Açık

Ilgın’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Ilgın Gündemi - Nisan 22, 2014 8:45 am A A

Ilgın’da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, konferans verildi.

İlçe müftülüğünce, Ilgın Spor Salonunda düzenlenen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Görevlisi Ali Rıza Temel, Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici, Ilgın Belediye Başkan vekili Hacı İbrahim Teke, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans öncesi davetlilere, Ilgın Müftülüğü tarafından çeşitli dini kitaplar, gül kolonyası, güllü kuşlokumu hediye edildi. Program, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, Lala Mustafa Paşa Cami Müezzin-Kayyımı Kamil Çelik tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Temel, konferansta, “Hz. Muhammed Mustafa’nın ayaklarının yürüğü yolun tozuyum” ifadesinin peygamber sevgisinin en güzel ifade şekli olduğunu belirtti.

“Hz. Mevlana’nın sevdalısı olarak Hz. Muhamed’e olan sevgimizi hep taze tutmamız gerekir” diyen Temel, “Efendimizin kutlu doğumunun bu yıl 1443. yılını kutluyoruz. Bu her yıl daha da artarak devam ediyor. 872 yıldır her yıl artarak devam eden başka bir muhabbet var mıdır?” diye konuştu.

Ilgın İlçe Müftüsü Şükür Aktoprak ise bir hafta boyunca çeşitli etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, bu etkinliklere hatim ve salavatlarıyla katılan tüm Ilgın halkına teşekkür etti. Program, Ilgın Müftülüğünün imam hatiplerden oluşun ilahi grubu sahne almasıyla devam etti.

Müftülük tarafından organize edilen ve hafta boyunca devam eden yarışmaların ödülleri programda sahiplerini buldu.

Program, salavatlar eşliğinde yapılan sakal-ı şerif ziyareti ile son buldu.

IMG_6310

IMG_6324

IMG_6339

IMG_6334

IMG_6328

IMG_6312

IMG_6340

Bu haber 2393 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:45 am A A
BENZER HABERLER