21° Parçalı az bulutlu

İlçemiz Esnaflarından Ömer Pullu’nun torunu aday adaylığını açıkladı

Ilgın Gündemi - Şubat 20, 2015 2:13 pm A A

İlçemiz Esnaflarından Ömer Pullu’nun torunu milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

***

Ilgın esnaflarından Ömer Pullu’ nun  torunu ve  Alaaddin Pullu’ nun da yeğeni Maden Yüksek Mühendisi, 11 yıldır Seydişehir ETİ Alüminyum A.Ş. de çalışan, Ak partinin son dönemde açtığı Siyaset Akademisi Konya birincisi olup Başbakanlığının son günlerinde Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından Konya 1. olarak ödüllendirilen Ömer Faruk Kanık aday adayını açıkladı.

***

Ömer Faruk Kanık 25. Dönem Ak Parti  Konya Milletvekili aday adayı olduğunu düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Bir Restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen Aday Adayı Ömer Faruk Kanık, “Siyasete, Ak Partinin ilk kurulduğu 2001 yılında büyük bir şevk ve heyecanla Konya İl Gençlik Kollarında başladım. Yaklaşık 2 yıl Konya İl Gençlik Kolları yönetiminde yer almış ve o dönem siyasetin tozunu her türlü solumuş birisiyim. O dönem gösterdiğimiz üstün çalışmalarımızdan dolayı dönemin Konya il başkanından başarı belgeleri aldım. 13 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde belediye seçimleri, genel seçimler, referandumlar ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, sürekli hizmet etmiş, hemen hemen tüm kongre ve mitinglere katılmış Ak Parti’nin bir neferiyim.  2009 seçimlerinde Seydişehir’den Ak Parti’den belediye meclis üyeliğine aday gösterildim. Yine partim tarafından 2014 seçimlerinde Seydişehir’den Ak Parti’den Belediye Başkanı kontenjanında aday gösterildim ancak o dönem yurtdışında işlerimin yoğunluğu dolayısıyla kabul etmemek zorunda kaldım. Rabbim bana bu dönem Seydişehir’de açılmış olan Ak Parti siyaset akademisinde birincilik nasip etti. Tüm ilçe ve illerde ilk üçe girenlerin, Ankara genel merkezde katılmış olduğu sınavda da Konya birincisi, Türkiye altıncısı oldum ve Başbakanlığının son döneminde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Konya’mızın birincilik ödülünü almak nasip oldu.

AKP

Siyaseti; topluma ve insanlığa hizmet etmenin bir aracı olarak gören, millet iradesini gölgede bırakacak hiç bir uygulamaya müsamaha göstermeyerek Türk demokrasisine darbe yapacak her türlü yapılanma, komplo ve müdahalelere karşı kefenini giyip gezen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile beraber millet iradesinin yükselen merdiveninde bir basamak olmak istiyorum. Aziz milletimizin hizmetkarlığına talip olduğumuz bu yolda, oldukça zengin bir kültürü bağrında taşıyan şehrimizin sahip olduğu potansiyeli değerlendirerek, Konya’yı Türkiye’de marka şehir haline getirmek için, memleketimizin, siyasi ve iş hayatımın bana kazandırdığı birikimi yine Konya’mız için harcamak benim için gönül borcumdur. Siyaset yoluyla, Türk tarihinin en eski ve kıymetli eserlerini sinesinde barındıran, Mevlana ve Gönül diyarımız Konya’mızdan Allah nasip eder, halkımız ve partim teveccüh gösterir milletvekili seçilirsem, 12 yıldır özel sektör çalışanı ve hem yurtiçi hem de yurtdışı; sanayi ve üretim tecrübesi yaşayan birisi olarak yerli ve yabancı yatırımcıları bölgemize çekerek şehrimiz genelinde sanayi ve üretimin giderek artmasına yönelik projeler geliştirmek en öncelikli hedefimdir. Böylelikle memleketimizin en öncelikli sorunlarından biri olan işsizlik konusunu olabildiğince azaltmak adına gerekli her türlü hizmeti icra etme konusunda elimden gelen azmi, gayreti, fedakârlığı ve kararlılığı göstereceğim. Yeni Türkiye yolunda gerek iç politikamız, gerekse dış politikamızda önemli bir viraja girildiği önümüzdeki seçimler öncesinde daha güçlü ve itibarlı bir Türkiye için AK Parti’nin ilk kurulduğu dönemdeki duyduğum heyecanımı hiç kaybetmeden gençliğimizin verdiği dinamizmle ve sorumluluğumun bilincinde olarak çalışacağım. Sadece doğduğum büyüdüğüm, yaşadığım ilçemin insanlarına değil, imkan verildiği takdirde sahip olduğum bilgi birikimi, beceri ve tecrübe ile tüm Konya’yı, Türkiye’yi, İslam âlemi ve mazlum insanları aşkla, şevkle kucaklayıp, hizmet edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

***

Yeni Türkiye yolunda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte Konya’nın ve Türkiye’nin kazanması adına bu dönemde sorumluluk sahibi olmak ve Yeni Türkiye’nin inşasında yer almak, Ak Parti davasını daha enginlere taşıma nöbetini devralmak için Ak Parti’den 25. Dönem Konya Milletvekili aday adayı olduğumu kamuoyuna saygıyla ilan ediyor, Rabbimin hakkımızda en hayırlı neticeyi ihsan etmesi için tüm dostlarımızın, sevenlerimizin ve çalışanlarımızın duası ile desteklerini bekliyorum. Yeni Türkiye’ye ve memleketine düşünce olarak, sadece hizmet etmek için milletvekilliğine talip olan diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum.’’ Diyen Kanık Davetine katılan basın mensuplarına tek tek teşekkür etti.il başkanı musat arat ile

Ömer Faruk Kanık Kimdir?

***

1978 yılı Seydişehir doğumlu olup, Ilgın kütüğüne kayıtlıdır. İlköğrenimine Seydişehir’de başladı ve Kütahya’da bitirdi. Orta ve Lise öğrenimini Konya’da bitirdi. 1997 yılında kazandığı Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandı ve bu bölümden mezun oldu. Yine Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Maden Mühendisliği Ana Bilim Dalında 2002 yılında Yüksek Lisansına başladı, 2004 yılında Maden Yüksek Mühendisi ünvanını aldı. 2006 yılında Fen Bilimleri Enstitüsünde doktorasına başladı. İş hayatına 1992 yılında ticaret yaparak başlayan Kanık, ailesiyle birlikte 10 yıl ticaret yaptıktan sonra Üniversiteyi bitirip Mühendis ünvanı almasıyla kendi mesleğine yöneldi. Askerliğin ardından Bursa’da mermercilik sektöründe şantiye şefliği yaptıktan sonra, 2005 yılında Seydişehir’de bulunan ETİ Alüminyum ’un özelleşmesiyle birlikte, Cengiz Holding bünyesinde Üretim Şefi olarak göreve başladı. Ardından fabrikada modernizasyon çalışmalarının hızlanmasıyla Yatırım Grubu’nda görevlendirilmiş olup, hala aynı departmanda çalışmaya devam etmektedir. 10 yıllık çalışma süresince pek çok farklı ülkelere iş gezilerinde bulunmuştur. Yurtdışında uluslararası sempozyumlara, yurt içinde pek çok TÜYAP fuarlarına katılmıştır. Çalıştığı fabrika ile ilgili TÜBİTAK projeleri hazırlamıştır. Aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanı olup, Uluslararası indekste akademik yayınları bulunmaktadır. Seydişehir MÜSİAD’ın kurucularından olan Ömer Faruk KANIK, evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.DSCF8447-

Bu haber 1583 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:13 pm A A
BENZER HABERLER