19° Kapalı

“Haydi Konuş Bakalım” münazara yarışmasında Akşehir’i Ilgın’lı Öğrenci Temsil Ediyor.

Eğitim - Ocak 20, 2017 9:02 am A A

“Haydi Konuş Bakalım” münazara yarışmasında Akşehir’i Ilgın’lı Öğrenci Temsil Ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen Medeniyet Okulu kapsamında düzenlenen liseler arası “Haydi Konuş Bakalım” adlı münazara yarışması yarışması ilçe finali tamamlandı.

“Haydi Konuş Bakalım” adlı liseler arası münazara yarışmasında ise, “Türkiye AB’ye girmeli” tezini savunan Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile “Türkiye AB’ye girmemeli” tezini savunan Nasrettin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılaştı Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.

Bu sonuçlarla; Akşehir’i Konya’da yapılacak ilçeler arası yarışmalarda, Bahçelievler Ortaokulu ve Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına Ilgın’lı öğrenci İbrahim Koç ve arkadaşları temsil edecek. Bilindiği gibi geçen yıl da bu iki okul Akşehir’i temsil etmiş ve Bahçelievler Ortaokulu il birincisi, Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de il ikincisi olmuştu.

AKM’de yapılan yarışmaya; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Garnizon Komutanı İkmal Albay Orkun Turaçlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, Şube Müdürü Mahmut İşcan, Belediye Kültür Müdürü İbrahim Öncel, MHP İlçe Başkanı Osman Fedai, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Program sonunda yarışmacı tüm okullara hediyeleri protokol mensuplarınca verildi. Her iki program da toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Bu haber 1779 kez okundu.
Eğitim - 9:02 am A A
BENZER HABERLER