17° Açık

Gönen: Mazot 1 lira 75 kuruş olacak

Ilgın Gündemi - Mayıs 30, 2015 7:43 pm A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Konya Milletvekili Adayı Sait  Gönen, seçim çalışmalarında bu kez Ilgın ilçesi ve mahallelerini gezdi.

Ilgın Vefa Tanır Devlet Hastanesinde hastane personelini ve hastaları ziyaret eden Gönen, Mahmuthisar ve Beykonak Mahallelerinde yöre halkıyla buluştu.

Geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlar sorunlarını aktardıkları Sait Gönen’den mahalli idareler yasası ile mahalleye dönüşen belediyelerini geri istediler. MHP’nin beyannamesinde yer alan çiftçiye yönelik vaatlerini hatırlatan Gönen, “ Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlarımızın başlıca sorunları olan, mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak, mazot 1 lira 75 kuruş olacak. Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV, çiftçilerimizin borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarmak amacıyla finansal borçların yeniden yapılandırılması için ‘Borç Sarmalından Çıkış Projesi’ uygulamaya konulacaktır. Çiftçimizin birikmiş borçlarında önemli ölçüde azalma sağlanacak, yeniden aktif üretime katılımı sağlanmış olacak” dedi.

Bu haber 1293 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 7:43 pm A A
BENZER HABERLER