19° Kapalı

Bu gençlik nereye gitti? Yardım kutusundaki 8 lirayı çaldılar

Ekonomi - Ocak 9, 2013 11:28 am A A
Konya’da meydana gelen iki ayrı hırsızlık olayında içinde 8 lira bulunan yardım kutusu ile LCD televizyonu çalan 5 kişi, polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Sultan Caddesi’ndeki bir markette hırsızlık meydana geldi. İhbarı alan polis ekipleri, bölgede çalışma yaptığı sırada yolda gördükleri hırsızlıktan çok sayıda kayıtları bulunan şüpheliler Fehmi Y. (19), Ramazan T. (20) ve M.Y’yi (17) yakaladı. Şüpheliler, markete girerek yardım kutusundan 8 lira çaldıklarını itiraf etti. Çorba içmek için yardım kutusundaki parayı aldıklarını söyleyen şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Hırsızlık olaylarına karşı çalışmalarını sürdüren polis, Şükran Mahallesi Balıklı Çeşme Sokak’ta bir otomobilde çalıntı televizyon olduğunu belirledi. Polis, otomobildeki şüpheliler Mustafa A. ve Orçun A’yı gözaltına almak istedi. Bu sırada şüphelilerden Mustafa A. araçtaki tüfeği alarak, evin çatısına çıkıp ateş açmaya başladı. Orçun A’yı araçta gözaltına alan polis, Mustafa A’yı da etkisiz hale getirerek yakaladı. Şüpheliler, hırsızlık ve meskun mahalde ateş açmak suçundan adliyeye sevk edildi. Olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu haber 1585 kez okundu.
Ekonomi - 11:28 am A A
BENZER HABERLER