Parçalı az bulutlu

Atilla İspir’den Termik Santral Mesajı!

Ilgın Gündemi - Ekim 2, 2014 1:31 pm A A

Ilgınlı hemşehrimiz Atila İspir Gölyaka köyü yakınlarına kurulması söz konusu olan ve planlanan termik santral hakkında görüş ve öngörülerini sosyal medya aracılığı ile Ilgın halkı ile paylaştı.

Atilla İspir, sosyal medyadaki facebook hesabından şu ifadelere ver verdi.

Atilla İspir’in mesajı;

BUGÜN ILGIN GÖLÜ NÜN KENARINDA KENDİ BAŞIMA PİKNİK YAPARKEN AÇIK HAVANIN ETKİSİYLE BİRAZ UYUKLAMIŞIM RÜYAMDA GEDİKÖREN’Lİ ZİYA KOÇAK, RAHMETLİ RAZAK DAYIYI ELİNDEN TUTMUŞ BANA DOĞRU GETİRDİ. RAZAK BEMBEYAZ SAKALIYLA BAŞINI İKİ YANA SALLAYIP DURUYORDU. BANA ŞUNLARI ŞÖYLEDİ:

“HİÇ ARAŞTIRDIN MI SON 20 YILDA DÜNYANIN NERESİNDE TERMİK SANTRAL YAPILMIŞ?

BONUN 100 KM YAKININDA, NEVYORK ‘UN 120 KM YAKININDA BİLE NÜKLEER SANTRALLER KURULDU. NÜKLEER SANTRALDEN ELDE EDİLEN ELEKTRİK ENERJİSİ,TERMİK SANTRAL DEN ELDE EDİLEN DEN 1EN AZ ON KAT DAHA UCUZ.GELİŞMEKTE OLAN TOPLUMLAR UCUZ ENERJİ ELDE EDİP,KENDİLERİNE BORÇLANMASINLAR DİYE NÜKLEER SANTRAL KURMALARINI BİR ŞEKİLDE ENGELLİYORLAR. ŞİMDİ ŞU GÖLÜN ÜZERİNE TERMİK SANTRAL KURULUYOR.

1500 İŞÇİ ÇALIŞACAK,NÜKLEER ENERJİ ÇOK TEHLİKELİ FİLAN YALANLARIYLA HALKI TERMİK SANTRALE ÖZENDİRİYORLAR. TERMİK SANTRAL KURULDUKTAN SONRA ILGIN’IN 80-100 km YAKININA KADAR ZEHİR DE YAĞACAK. ÖYLE ANLATTIKLARI GİBİ BUNLARI ÖNLEYECEK BİR FİLİTRE SİSTEMİ DE HAYAL MAHSULÜ, ELBİSTAN’A GİDİP GÖRÜN. FACEBOOKTA BİR YALAN DOLANDIRDILAR. GÜYA MERSİN ÇUKURCA’DA NÜKLEER SANTRAL DE SIZINTI OLMUŞ TA BÜTÜN ANADOLU RUSYA, HATTA AFRİKA TEHLİKEDEYMİŞ. BİR TERMİK SANTRALDE İŞLETME BAŞLADIKTAN SONRA KAÇ İŞÇİ ÇALIŞIYOR. BUNLARI BİR ARAŞTIR OĞLUM. İRAN PETROL ZENGİNİ OLDUĞU HALDE EMPERYALİST BASKILAMAYI KIRIP NÜKLEER SANTRALLERİNİ YAPTI .ORTA DOĞU YA ENERJİ İTHALİNE BAŞLAYACAK.”DEDİ.

iSPİR;  ARAŞTIRMAYA BAŞLIYORUM. SİZ DE ARAŞTIRIN. YOKSA ILGIN’LI OLMANIN, ILGIN SEVGİSİNDEN FİLAN SÖZ ETMENİN NE MANASI VAR. İNŞALLAH RAZAK DAYININ ANLATTIKLARI YALANDIR. AMA YALAN OLSA ZİYA KOÇAK YALAN BİLMEZ Kİ, ONU YANIMA NEYE GETİRSİN……………………………..  

Bu haber 1456 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:31 pm A A
BENZER HABERLER