-2° Az bulutlu

Deprem eğitim aşkını yıkamadı

Eğitim - Ekim 24, 2013 12:10 pm A A

Deprem eğitim aşkını yıkamadı

Van’da görev yaptığı sırada meydana gelen depremde iki ayağını kaybeden Halil Öztemel (26), öğrencilerine ders vermenin heyecanıyla hayata tutunuyor.

Van’daki depremde iki ayağını kaybeden Halil öğretmenin ayağına, uzun süren tedavi sürecinin ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) protez takıldı. Öztemel, memleketi Konya’nın Kadınhanı ilçesindeki Şakir Ersoy Ortaokulu’nda görevine devam ediyor.

Halil Öztemel, koltuk değnekleriyle derslere girdiğini söyledi. Yaşadılarına rağmen öğretmenliği bırakmak istemediğini ifade eden Öztemel, “Yetkililer hemen harekete geçerek, okul girişine engelli merdiveni yaptı, daha sonra ders vereceğim sınıfı da birinci kata taşıdı. Hatta ikinci kattaki öğretmenler odası da birinci kata alındı” dedi.

Öztemel, depremden sonra hayatının değiştiğini, buna rağmen öğrencilerinden kopmak istemediğini belirterek, yaşadıklarını şöyle aktardı:

“Normal bir gündü, ev arkadaşlarımla bir kafede çay içiyorduk. Ne olduğunu bile anlamadan enkaz altında kaldık. Neticede 15 saatlik enkaz altında bekledikten sonra AKUT tarafından kurtarıldım. Benimle 5 arkadaşım göçük altında kaldı. Benden başka bir arkadaşım daha sağ çıktı. Sonrasında uzun bir hastane süreci yaşadım. Meslekten ayrılmak istemedim. Bakanlık da kadromu memleketim olan Konya’nın Kadınhanı ilçesine atadı. Mesai arkadaşlarım ve öğrencilerim tarafından ilgi görüyorum. Beni bir anlamda ayakta tutan; öğrencilerime faydalı olabilmenin mutluluğudur.”

merhaba

Bu haber 2368 kez okundu.
Eğitim - 12:10 pm A A
BENZER HABERLER