Dolar : Alış : 9.1993 / Satış : 9.2159
Euro : Alış : 10.6785 / Satış : 10.6978
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya22°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3460 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın Ilgın ziyareti

12 Eylül 2021 - 363 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın Ilgın ziyareti
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın Ilgın ziyareti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Ilgın’a geldi.

Erbakan’ı ilçe Başkanı Hasan Doğan, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Şerife Yiğit ile Pari Üyeleri, Parti Yöneticileri ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Coşkulu karşılamanın ardından, Milli Görüş Lideri merhum babası Prof. Dr. Necmettin Erbakan’nın siyasete ilk başladığı ilçeyi ziyaret etmekten mutlu olduğunu ifade etti.

Asnaf ziyareti ile programına devam eden Erbakan, esnaf, çifçi ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Fatih Erbakan, imtiyazlıların, büyük ve güçlü olanın yanında olduğunu herkese garsonluk yapması gerekirken güçsüzlere gardiyanlık yaptığını belirterek; “Güçlüleri düşüren,güçlülerin yanında yer alan imtiyazlılar herkese garsonluk yapması lazım ama yok halka gelince gardiyan, çiftçinin traktörünü haczediliyor öbür taraftan 9 milyar vergi borcunu siliyor ama çiftçinin bir kuruş borcu olsa yedi sülalesinden kuruşu kuruşuna tahsil ediyor, büyük marketlerin yanında yer alıyor. Hakkı üstün tutan milli görüş lazım, paylaşımda adalet lazım, yönetimde adalet lazım onun için çıktık inşaAllah muvaffak oluruz” diye konuştu.

Lala Mustafa Paşa Külliyesini de ziyaret eden Erbakan “hayran kalınacak bir eser. Böyle harika bir eserde konaklamadan heyecan ve mutluluk duydum. Ecdadımızdan Allah razı olsun”

İkindi namazını da Lala Mustafa Paşa Külliyesinde bulunan camide cemaatle eden eden Erbakan. burada kendisini közde yapılan çay ikramını kabul ederek programına devam etti.

Erbakan’a sürpriz hediye

Esnaf ziyaretleri kapsamında ziyaret ettiği Haydar Dilek, Fatih Erbakan’a babası Milli Görüş merhum Lideri Necmettin Erbakan’ın 1982 yılında temelini atmış olduğu eseri Ilgın Şeker Fabrikası’nın ‘Nostaljik Fotoğrafını’ hediye etti.

Erbakan, Konya’da bir takım temaslarda bulunmak üzere konvoy eşliğinde ilçeden ayrıldı.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar