Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya10°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3366 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne ziyaret

13 Ağustos 2020 - 1.122 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne ziyaret
Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne ziyaret

Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi ÖZLEN ve Meclis Başkan Yardımcısı ve Tek Koleji sahibi Mustafa TOPSAKAL Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarı elde etmiş Ilgın ‘ lı öğrencimiz Musa Furkan ÇELİKKAYA’yı Ankara’ya götürerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ni (TOBB ETÜ) gezdirdi.

TOBB ETÜ’nün ciddi başarılara imza attığını ve imkanlarının çok geniş olduğunu açıklayan Ilgın Tso Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi ÖZLEN , “TOBB ETÜ hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda ciddi başarıya imza atmış bir üniversitemiz. Öğrencilerimiz açısından çok ciddi imkanlara sahip. TOBB ETÜ tanıtım günleri kapsamında şehrimizde dereceye girmiş öğrencimizi Ankara’ya götürerek, üniversitemizin bölümlerini ve imkanlarını daha yakından tanımalarına imkan sağlamış olduk” dedi.

TOBB ETÜ hakkında da bilgiler veren Ilgın Tso Başkanı Vehbi ÖZLEN , TOBB ETÜ, “Ortak Eğitim Sistemi” ve “1 yılda 3 Dönem Eğitim” ile Türkiye’deki tüm Üniversiteler arasında bu niteliklere sahip ilk ve tek üniversitedir. Ayrıca TOBB ETÜ, bu özellikleri ile ülkemizdeki üniversite sistemine örnek gösterilmiştir. TOBB ETÜ, uluslararası alanda da önemli başarılara imza atmıştır. Times Higher Education (THE)’nın açıkladığı 2000 yılından sonra dünyada kurulan en iyi üniversitelerin derecelendirildiği “Milenyum Üniversiteler” sıralamasında TOBB ETÜ, 32. sırada yer almıştır. TOBB ETÜ, bu başarısı ile sıralamada yer alan ilk ve tek Türk üniversitesi konumundadır. TOBB ETÜ, bölümleri itibariyle taban puan sıralamasında da ülkemizin ilk sıralardaki üniversitelerinden biri olmuştur” diye konuştu.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar