Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya26°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3216 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadiroğlu ve Ertaş’tan ‘Anneler Günü’ mesajı

10 Mayıs 2020 - 242 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Kadiroğlu ve Ertaş’tan ‘Anneler Günü’ mesajı
Kadiroğlu ve Ertaş’tan ‘Anneler Günü’ mesajı

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu ve Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ‘Anneler Günü’ dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.

Merhamet ve şefkatin timsali annelerimiz başımızın tacı, en değerli varlıklarımızdır diyen Kadiroğlu, mesajında şunları kaydetti;

“Dünyanın neresinde, hangi kültürden, hangi inanıştan, hangi ırktan olursa olsun annelerin yüreği aynı erdemli duygularla çarpar. Anne demek şefkat demektir, anne demek merhamet demektir, anne demek sabır ve metanet demektir, hülasa anne demek dünyadaki tüm güzellikleri tek kelimeyle ifade etmek demektir. Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, şefkat dolu yürekleri ile bizlere her zaman yol gösterici olmuşlardır. Bizlere, karşılıksız sevginin en güzel örneklerini sergilemişlerdir. Bunun içindir ki anne sevgisi, en büyük ve en kıymetli sevgilerden biridir. Hayattaki en değerli varlıkları olan evlatlarını bu vatanın kutsal topraklarına emanet eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyorum.”

Annelik, hiç şüphesiz dünyanın en masum ve en güzel duygusudur. Anneler, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakarlık, sevgi ve şefkatle emek verirler diyen Belediye Başkanı Ertaş ise şunları ifade etti;

“Hayatta ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan ve bizleri bugünlere getiren annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onlardan bunları esirgememek hepimize düşen bir görev ve sorumluluktur. Ülkemize, kentimize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerimizin, aynı zamanda bir kadın olarak bütün toplumsal alanlarda hak ettikleri gibi yer almaları ve etkin olmaları ülkemiz için büyük bir kazançtır. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde de sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri bizim için çok değerlidir. Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, başımızın tacı annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Şehit Annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar