Dolar : Alış : 17.9319 / Satış : 17.9642
Euro : Alış : 18.3329 / Satış : 18.3659
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3533 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Kara’dan, “TMO ürün alacak açıklaması”

27 Haziran 2022 - 367 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ilgın Gündemi»Ahmet Kara’dan, “TMO ürün alacak açıklaması”
Ahmet Kara’dan, “TMO ürün alacak açıklaması”

Ilgın Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara yaptığı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)  Ilgın Ajans amirliğinin bu yıl ürün alacağını duyurdu.

Bu yıl hasat döneminin Ilgın’da henüz yeni başladığını ve TMO’nun da alımlar için hazırlıklarını tamamladığını dile getiren Başkan Ahmet Kara, şunları kaydetti:

Çiftçilerimizin mutlaka randevu alarak gitmelerini öneriyoruz. 04 Temmuz 2022 Pazartesi günü ilk ürün arpa alımı yapılacaktır. Randevu almadan önce de ÇKS’deki kendi bilgilerini güncellemelerini, ÇKS sahibinin ürünün bizzat başında bulunmasını, banka hesaplarını hazırlamalarını ve ürünlerini sağlıklı bir şekilde TMO’ya teslim etmelerini bekliyoruz” dedi.

Lisanslı depo avantajı

Ilgın’da lisanslı depo olmadığına dikkat çeken başkan Kara, lisanslı depolara ürün verilmesinin de avantajları olduğuna işaret ederek, “Üreticiler, lisanslı depolara ürünlerini teslim etmeleri halinde yüzde 2’lik stopaj ve yüzde 2’lik SGK kesintilerinden muaf olacaklar. Ton başına 25 lira nakliye desteği ve teslim etmiş oldukları ürünlerin yüzde 75’ine kadar Ziraat Bankasından ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden sıfır faizle 9 ay süreyle kredi kullanabilecekler” dedi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar