25° Kapalı

Yumurtacı soygunculardan haber var

”Soygunu ben yaptım” dedi, ama serbest kaldı.Geçtiğimiz hafta içinde Ilgın’da bir kişi altın alma bahanesiyle girdiği kuyumcu dükkanından çıkarken elindeki yumurtaları bilerek düşürmüş, temizlik bahanesiyle iş yeri sahibini oyalayan şüphelinin arkadaşı içeriden 800 gram altın çalmıştı. O şüpheli Konya Polisi tarafından yapılan takip sonrasında Elazığ’da yakalandı. Suçunu kabul eden şüpheli serbest bırakıldı.
Ilgın Gündemi - Kasım 26, 2012 2:35 pm A A
Konya’nın Ilgın İlçesinde, Şakir Dilek’e ait kuyumcuya, elindeki yumurtalarla gelen kişi, çeyrek altın almak istediğini söylemiş, altını alıp parasını ödedikten sonra kapının önünde düşmüş gibi yapıp elindeki yumurtaları yere fırlatmış, temizlik bahanesiyle kuyumcu oyalanırken, içeriden 800 gram altın çalınmıştı.
Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Ilgın’da olayın yaşandığı bölgedeki işyerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, şüphelilerin kullandığı kırmızı renkteki otomobili tespit etti.
Otomobil plakasına soygunun ardından Konya-Antalya karayolunda aşırı hız nedeniyle ceza yazıldığı bilgisine ulaşan polis, şüphelilerin ismini belirledi.Otomobilin Elazığ’dan kiralandığını öğrenen ekipler, kent polisi ile birlikte operasyon düzenledi.

Şüpheli Nurhak T. evinde gözaltına alındı. Suçunu itiraf ettiği belirtilen şüpheli, Antalya’da bozdurdukları altınların parasını diğer arkadaşları M.Ç. ve M.Ö. ile paylaştığını söyledi. Şüphelinin üzerinden çıkan 6 bin lira paraya el konuldu. Nurhak T.’nin otomobil kiraladığı şirkete verdiği cep telefonu numarasının ise Mehmet Ali Y. adına kayıtlı olduğu belirlendi.
İfadesi alınan Mehmet Ali Y. “Ben Nurhak T. ile birlikte değildim. Hırsızlık olayına karışmadım. Sadece benim adıma olan hat Nurhak T. tarafından kullanılıyor” dedi. Elazığ’da adliyeye sevk edilen Nurhak T. serbest bırakıldı. Mahkeme Mehmet Ali Y’nin tutuklanmasına karar verdi.konhaber

Bu haber 1481 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:35 pm A A
BENZER HABERLER