16° Kapalı

Yeniden Büyük Türkiye Konferansı

Ilgın Gündemi - Şubat 11, 2013 12:53 pm A A

Saadet partisi Ilgın ilçe başkanlığının düzenlemiş olduğu yeniden büyük Türkiye konferansı kültür sarayında düzenlendi. Konferansa Ilgın protokolü ve Saadet partisi Konya il başkan yardımcısı, aynı zamanda Ilgın müfettişi Abdullah Altuntaş, Saadet partisi Ilgın ilçe başkanı Av. R. Yetkin Özalp, Saadet partisi Ilgın belediye başkan aday adayı Abdullah Özbay, çok sayıda mahalle muhtarları, Saadet partisi Ilgın yönetim kurulu ve Ilgın halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

         Program Saadet partisi Ilgın ilçe başkanı Av. R. Yetkin Özalp’in açılış konuşması ile başladı. Sinevizyonla devam eden programda milli görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının seneyi devriyesine gelmesi nedeni ile sinevizyon sırasında salonda duygulu anlar yaşandı. Sinevizyonun sonun da ise “Mücahit Erbakan” sloganları atan partililer “Hocam İzindeyiz” sloganları ile devam ettiler. Programın devamında ise:

         Saadet Partisi Genel başkan yardımcısı İlyas Tongüç yeniden büyük Türkiye’nin nasıl kurulacağına ışık tutan “Yeniden Büyük Türkiye” konferansını verdi. Konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Konferansın sonunda Ilgın ilçe başkanı Av. R. Yetkin Özalp Ilgın’a geldikleri için teşekkür ederek Ilgın “LALA MUSTAFA PAŞA” külliyesinin cam üzerine çizilmiş resmini hediye etti.

         Konferans sonunda ise saat 21:30 da Ilgın fm radyosunda canlı yayınlanan bölgenin sesi programına konuk oldu.

 Saadet Partisi Genel başkan yardımcısı İlyas Tongüç Ilgın’ı çok sevdiğini partisinin Ilgın’ da çok güçlü olduğunu hissettiğini en yakın yerel idareler seçiminde de Ilgın belediye başkanlığını alacaklarını söyledi ve Ilgın’a tekrar gelmek istediğini ifade etti.IHH

Bu haber 1344 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 12:53 pm A A
BENZER HABERLER