25° Kapalı

Yağmur ve şükür duası bir arada

Ilgın Gündemi - Mart 20, 2016 8:00 pm A A

Çavuşcugöl Mahallesinde yağmur ve şükür duası düzenlendi.

Mart ayının ortalarına gelmesine rağmen yağmur yağmaması nedeniyle kurak bir yıl geçirmenin korkusunu yaşayan Ilgın’lı çiftçileri yağmur duası için Çavuşcugöl Merkez Camide toplandı. Çevredeki mahallelerde yaşayan çiftçilerin de katılımıyla toplu olarak yağmur ve şükür duası yapıldı.

Öğle namazından sonra merkez camide yapılan dua ardından, Ilgın Müftüsü Abdurrahim Kocagöl bu yıl havaların kurak geçtiğini söyleyerek şunları kaydetti; “Geçen hafta sonu Ağalar Mahallemizde yağmur duasındaydık. Bu hafta ise Çavuşcugöl Mahallemizde beş mahallemizin bir araya gelerek tertip ettiği dua programındayız. Cemaatimizin ilgi ve alakasının çok yoğun, çiftçilerimiz oldukçada bu konuda duyarlılar. Vatandaşlarımız yağmur verirse Allah’a şükrediyorlar, vermez ise hamd ediyorlar. Şükürler olsun geçen hafta içerisinde bölgemiz bir miktar yağış aldı” dedi.

Çiftçilerden Hulisi Fidan ise tarlalarda ekili ürünlerin yeşermesi için bu dönemde suya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu dönemde yağmur yağarsa hem toprak yumuşayacak hem de ürünlerimiz daha çabuk büyüyecek. Dualarımız inşallah kabul olur da yağmur yağar” dedi.

Yağmur duasına Kaymakam Yücel Gemici, Belediye Başkanı Yardımcısı Necmettin Tiftikçi,  STK temsilcileri, siyasiler ve çevre mahallelerden gelen vatandaşlar katıldı.

Dua sonrası vatandaşa geleneksel Konya pilavı ve ayran ikram edildi.IHHDSC_051111DSC_050505

DSC_05032

Bu haber 1174 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:00 pm A A
BENZER HABERLER