13° Açık

Vur de vuralım, öl de ölelim türkü oldu

Politika - Mart 30, 2013 9:36 am A A
 MHP’nin Bursa’daki Kuruluş mitinginde kalabalığın attığı “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganı türkü oldu. İşte o ‘Öl de ölelim’ türküsü…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Bursa’daki ‘Kuruluş’ mitinginde yaptığı konuşma sırasında kalabalıktan yükselen “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganı Başbakan Erdoğan’ın tepkisini çekse de MHP’li bir ozana ilham oldu.

Ozan Ümit Ateş, “Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganından ilham alarak “Sensin benim liderim” isimli bir türküye imza attı. 

Ümit Ateş’in bu türküsü MHP Genel Merkezi tarafından da destek gördü. MHP’nin bursa mitinginde binlerce kişinin “Vur de vuralım, Öl de ölelim” sloganına Devlet Bahçeli’nin “Onun da zamanı gelecek” sözlerinden ilham alınarak bestelenen türkünün sahibi Ümit Ateş’e Genel Merkez’den çok önemli bir teklif geldiği öğrenildi.

MHP Genel Merkezi’nin esere sahip çıktığı ve 9 ilde yapılacak büyük mitinglerde kullanılacağı bildirildi. Ayrıca “Sensin benim liderim” türküsünün 2014 Yerel seçimlerinde de MHP’nin seçim şarkısı olarak kullanılacağı öne sürüldü

Merhaba.com 

Bu haber 1384 kez okundu.
Politika - 9:36 am A A
BENZER HABERLER