25° Kapalı

Vekili olanın yoluda olur suyu da olur

Politika - Nisan 2, 2013 1:10 pm A A

 

Ilgın halkının hep yakındığı bir konu vekillimizin bulunmaması komşu ilçelerin haber sitelerine bakarsak gayet net ve açık bir biçimde anlarız neden halkımızın bir temsilciyi bu kadar çok ısrarcı bir şekilde her sohbette dillendirmeleri ne kadar haklı.

Bakıyoruz sağımıza, solumuza Akşehir, Kadınhanı, Beyşehir, Seydişehir, Cihanbeyli, Ereğli hep bir vekilleri var ve temsilcileri çok güzel memleketlerine hizmet ediyor. Ilgın bildik bileli bir vekilimiz olsun der ama ne hikmetse temayül yoklamalarında bu günkü Ak Parti Ilgın ilçe teşkilatı Kadınhan’lı vekil Prof Dr. İlhan YERLİKAYA’yı destekledi. Ilgın’dan birkaç milletvekili aday adayı olmasına rağmen…

Ak Parti ilçe yönetiminden bir abimiz yönetim kurulu ile birlikte Ak Partinin grup toplantısına giderler.  Başbakanımızın konuştuğu toplantı sonrası Milletvekili Dr. Mustafa BALOĞLU’nu ziyaret ederler. Ilgın hakkında biraz da sohbet edilir, yönetimle gitmişken problemler hakkında bilgi verilir destek istenir sözü de alınır. Fakat vekilimizin odasındaki dosyalar abimizin dikkatini çeker Akşehir’e ait olan dosya diğer ilçelere göre iki katıdır. Merakına yenilir ve sorar neden diğerleri küçük te Akşehir’in dosyası diğerlerinin iki katı diye alınan cevap is “o kadar da fark olsun” der.  Bizde vekilimiz olsun farklı olalım istiyoruz umarım fazla bir şey istemiyoruzdur.

 Sadece alttaki haberlerimiz ile birer örnek veriyoruz.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ve parti teşkilatı mensupları, genişletme ve iyileştirme çalışmaları yürütülen Karaburun plajı yolunda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Akış, temaslarının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Karaburun yolunun Beyşehirliler’in yanı sıra işletmeye açıldıktan sonra Konyalılar’ın da sıkça kullandığı bir turizm yolu haline geldiğini belirtti.

Kullanımının yoğunluğunun artmasının ardından asfalt olmaması nedeniyle bu yol hakkında çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Akış, şunları kaydetti:

”Burası malumunuz olduğu üzere bundan birkaç yıl önce Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından turizm yolu kapsamına alınmıştı. Buraya 1 milyon 200 bin lira gibi çok ciddi bir ödenek ayrılmıştı. O gelen parayla ihalesi yapıldı, ardından genişletme çalışmaları başladı. Genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol asfalt hale getirilecek. Bu yaz Karaburun yolu daha sıhhi bir şartlarda kullanılmış olacak.”

Akış, genişletme ve iyileştirme çalışmalarının sadece Karaburun yolu ile sınırlı olmadığını Yaka Manastır ve Fasıllar bölgesindeki yollarda da benzer çalışmaların ardından asfalt çalışmalarının yapılacağını belirtti.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise Beyşehir’in benzer ilçelerden en önemli farkının bir gölü olması olduğunu söyledi. Yakın çevrede deniz olmaması sebebiyle Beyşehir ve sahibi olduğu gölün yaz döneminde insanlara plaj imkanı sunduğunu aktaran Başıbüyük, bu plajın verimli kullanılması için ulaşımını sağlayan yolunun da asfaltla kaplanması gerektiğini vurguladı.

Beyşehir’in turizm yolları, Konya İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla yaz dönemine hazırlanıyor. 

konhaber

Akşehir’de jeotermal su kaynağı aramak için ruhsat alındı

            Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından geçen yıl Akşehir’de etüt çalışmaları yapılan jeotermal su kaynakları ile ilgili olarak arama ruhsatı alındı

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunun Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü nezdinde yapmış olduğumuz girişimler sonucunda 2009 yılı içerisinde MTA Genel Müdürlüğü tarafından jeotermal su kaynakları ile ilgili olarak ilçemizde ön inceleme ve etüt çalışmaları yapılmıştı. Yapılan bu çalışmalar sonucunda Akşehir’de işletmeye alınabilecek jeotermal sıcak su kaynaklarının olabileceği ile ilgili bulgular olduğu tespit edilmiştir. Bu tespitler sonucunda Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü, Konya İl Özel İdaresi’ne başvurarak Akşehir’de jeotermal sıcak su aramak ve sondaj yapmak için arama ruhsatı almıştır.” dedi.

Başkan Baloğlu, bundan sonraki süreçte MTA Genel Müdürlüğü tarafından Akşehir’de çalışmalar başlatılarak uygun yer ve bölgelerde uygulamalar yapılacağını kaydetti.

Baloğlu, “Akşehir’deki mevcut olan turizm potansiyeline, yapılan aramalar sonucunda bulunabilecek bir jeotermal sıcak su kaynağının işletmeye açılması sayesinde yapacağı katkılar hiç de küçümsenmeyecek ölçülerde olacaktır. Çalışmaların olumlu sonuçlanması dileğiyle, bu çalışmaları başından beri ısrarla takip eden ve destek veren Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem’e, MTA Genel Müdürü Sayın Mehmet Üzer ve yardımcılarına teşekkür eder, çalışmaların Akşehir için hayırlı sonuçlanmasını dilerim.” diye konuştu.

Haberler.gen.al

Bu haber 1364 kez okundu.
Politika - 1:10 pm A A
BENZER HABERLER