17° Açık

Vehbi Özlen TOBB’nin Genel Kurulunda

Ilgın Gündemi - Ağustos 5, 2013 1:10 pm A A
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) seçimli 69.genel kurulu 31 Temmuz -01 Ağustos 2013 tarihlerinde yapıldı.

Ilgın Ticaret Odası Başkanı Vehbi ÖZLEN 31 Temmuz 2013 günü Tobb ikiz kulelerde verilen iftar yemeğine katıldı. İftar yemeği öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan istikrarın ve güven ortamının önemine işaret ederken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da özel sektörün 130 milyar dolar yatırım yaptığını ve 14 milyon kişiye istihdam imkânı sağladığını hatırlattı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Türkiye’deki oda ve borsa sisteminin dünyaca örnek gösterildiğini vurguladı.

Genel Kurul Hakkında bilgi veren Başkan ÖZLEN , 1 Ağustos 2013 Perşembe günü yapılan Tobb Genel Kurulunda başkan ve yönetim kurulu üyelerinin seçildiğini , başkanlığa 1740 delegenin 1734’ünün teklifi ile tek aday olan M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun yeniden seçildiğini belirtti.

M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki yeni TOBB Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: İbrahim Çağlar (İstanbul Ticaret Odası Başkanı), Harun Karacan (Eskişehir Ticaret Odası Başkanı), Necdet Özer (Denizli Ticaret Odası Başkanı), Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı), Memiş Kütükçü (Konya Sanayi Odası Başkanı), Çetin Osman Budak (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), İbrahim Burkay (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı), Çamur Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı), Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı), Ebubekir Bal (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı), Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı).

IHH
Bu haber 1242 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 1:10 pm A A
BENZER HABERLER