13° Açık

Topyekün kalkınma hamlesi başlatacağız

Ülke Gündemi - Mart 6, 2014 11:47 am A A

Topyekün kalkınma hamlesi başlatacağız

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, “Köylerimizde, beldelerimizde topyekun kalkınma hamlesi başlatacağız. Köylerimiz Avrupa’daki köyler gibi olacak. Şehirlerimiz daha yaşanabilir olacak” dedi
137662

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, 42 Konya Televizyonunda yayınlanan Kerem İşkan’la Canlı programına konuk oldu. Mustafa Özkafa, programda Merhaba Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kerem İşkan, Pusula Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Uğur Özteke, Konya Postası Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yenikaynak ve Merhaba Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken’in sorularını yanıtladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, “Milli Görüş belediyeleri zamanında çok sayıda yatırım yaptık. Bu yatırımları da yaparken borçlanmadık. İller Bankası’nın önünden bile geçmedik. Borçsuz bir belediye bıraktık” dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında olduğunun altını çizen Özkafa, “Borçla belediyecilik yapılmaz. Şu an Konya Büyükşehir Belediyesi’nin borçları 1 milyarı buldu. Bu borçlanmaya rağmen belediyemiz hala israf içerisinde. Belediye kaynakları çarçur ediliyor. Gereksiz yatırımlar yapıldı. Mevlana Kültür Merkezi’nin yanına 10 bin kişilik bir spor ve kongre merkezi yapıldı. Kaç defa kullanıldı burası? Mevlana Kültür Merkezi yılın 65 günü kullanılıyor, 300 günü boş duruyor. Yeni bir kongre merkezine ne gerek vardı? Bunca emeğe yazık oluyor. Belediye iyi yönetilemiyor” diye konuştu.

BELEDİYELER YSK’YI DİNLEMİYOR

Seçimlere kısa bir süre kalmasına rağmen halen belediyelerin çalışmalarını bilboardlardan tuttuğunu belirten Özkafa, şunları söyledi: “Bu adil bir seçim yarışı değil. YSK’nın yasaklamasına rağmen belediyeler hala bilboardlarda propaganda yapıyor. Şehrin her köşesini dev bilboardlarla donatmışlar. Ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar? Biz geçmişte ne partiler gördük. Şimdi hepsi tarih oldu. Saadet Partisi’nin şuurlu ve dinamik gençleri var. Allah rızası için çalışan gençlerimiz var. Saadet Partisi kadroları gece gündüz çalışıyor. İstedikleri kadar bilboardları kullansınlar. Bizim yükselişimizi engellemeyecekler.”

KONYA’NIN HER YERİ KALKINDIRILACAK

Yeni Büyükşehir Yasası’nın Konya için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Özkafa, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeni Büyükşehir Yasası’yla birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanı büyüyecek. 40 bin kilometrekare bir alana hizmet götürülecek. Bu alan birçok Avrupa ülkesinden büyük. 2 milyon nüfusu ve 40 bin kilometrekare alanıyla bir ülke gibi olacak. Biz 30 Mart’ta bir ülkeyi yönetmeye talibiz. Bu yüzden sorumluluğumuz ve yükümüz ağır olacak. Biz hizmete talibiz, hamallığa talibiz. Köylerimizde, beldelerimizde topyekun kalkınma hamlesi başlatacağız. Köylerimiz Avrupa’daki köyler gibi olacak. Köylerimiz cazibe merkezi olacak. Köylerdeki refah seviyesini yükseltmek için tarım ve hayvancılık projelerine ağırlık vereceğiz. İnsanlar artık köyünü terketmek zorunda kalmayacak. Şehirlerimiz daha yaşanabilir olacak.”

DAR GELİRLİLER EV SAHİBİ OLACAK

Konya için hazırladıkları projeler hakkında da bilgi veren Mustafa Özkafa, “Konya’mızda bir toplu konut hamlesi başlatacağız. Dar gelirli vatandaşlarımız 50 bin TL’ye ev sahibi olacak. Su fiyatıno 1.5 TL düşüreceğiz. Şu an Konya çok pahalı su tüketiyor. Daha yaşanabilir bir Konya için istişarelerde bulunacağız. Meslek odalarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, üniversitedeki hocalarımızla ve vatandaşımızla istişarelerde bulunacağız. Bu şehri birlikte yöneteceğiz. Konya’yı dünyada örnek gösterilen bir şehir haline getireceğiz. Geçmişte Milli Görüş belediyelerinin başarısını herkes gördü. Allah’ın izniyle, halkımızın teveccühü ile başkan seçildiğimiz zaman halkımız kazanacaktır” dedi.

merhabahaber.com

Bu haber 1752 kez okundu.
Ülke Gündemi - 11:47 am A A
BENZER HABERLER