24° Kapalı

Ticaret odasının iftardaki ışık problemine belediye’den açıklama “organizasyon acemiliği”

Ilgın Gündemi - Ağustos 1, 2013 6:57 am A A

 

Ilgın Ticaret Odası Başkanı Vehbi ÖZLEN’in kapalı pazar yerinde odanın verdiği iftar yemeği ve ışık sorunu nedeniyle ilgili yaptığı açıklamaya belediyeden açıklama geldi.

 

 

Vehbi Özlen ; iftarımızda pazar yerinin ışıkları yakılmadı,  iftar programımız orada olduğu günler öncesinden belliydi ama yetkililer nedense bir önlem alıp bir personel görevlendirmesi yapmamış kısa süreli bu aksaklıkta olmasaydı çok daha güzel olacaktı demişti.

 

 

 

Belediye ise ; organizasyon acemiliği dedi.

 

 

 

Belediyenin İnternet sayfasından yapılan açıklama ise şu şekilde;

Ilgın Belediye Başkanlığından

 

 

27 Temmuz Cumartesi günü Ilgın Ticaret Odası tarafından Belediyemize ait Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğinde yaşanan aydınlatma problemiyle ilgili kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğinden dolayı Belediyemiz tarafından bir açıklama yapılma gereği duyulmuştur.

 

Belediye Başkanı H. İbrahim Oral tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren herhangi bir siyasi partinin ya da bir zümrenin Belediye Başkanı değil tüm Ilgın’ın Belediye Başkanı olacağının sözünü verdik ve bugüne kadar yaptığımız uygulamalarda bunu da yeterince gösterdik.

 

Benim anlayışıma göre araç gerek ekipmanından, personeline ve Belediye Başkanına kadar Belediye bütün uzuvlarıyla halka hizmet etme kurumudur. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne, Kamu Kurum ve Kuruluşu, Oda, Borsa, Dernek, Vakıf, Okul V.b. Ilgınımıza hizmet eden hiçbir kuruluştan Belediye’ye ait taşınmazlardan ne amaçla kullanacaklarsa kullansınlar hiçbir şekilde ücret almadık, bunun yanında ses ve görüntü sistemlerinin kurulmasında da Belediyemizin imkânlarını seferber ettik.

 

Göreve gelişimizin ilk yılında yapımına başladığımız ve 2011 yılında hizmete açtığımız Kapalı Pazar Yerinde bugüne kadar Pazartesi günleri dışında daha aktif nasıl kullanabilirin hesaplarını yaparken Ramazan Ayı’nın da gelmesiyle geçen yıl başlayan toplu iftar yemeği verme geleneği Pazar Yeri’nin Pazartesi günleri dışında da kullanılmasını sağlamış 14 bin metrekarelik kapalı alanda Mescitleriyle, WC’si lavabosuyla insanların huzur içinde iftar yaptıkları bir yer olmuştur. Biz de Belediye olarak Pazar Yeri’nin bu amaçla kullanılmasını arzu etmekte ve bu yönde kolaylıklar sağlamaktayız.

 

Ilgın Ticaret Odası’nın geçtiğimiz gün tertip ettiği ve kendi organizasyon acemiliğinden kaynaklanan eksiklikleri Belediyemize fatura etmelerini ve bu konuyla ilgili dedikodu üretmelerine bir yere kadar tahammül ettik fakat bu meseleyi basına taşımaları bizim de bir açıklama yapmamızı bir zorunluluk haline gelmiştir.

 

Ilgın’ın en büyük sivil toplum örgütü olma özelliğini taşıyan Ilgın Ticaret Odası aynı zamanda da bir tüzel kişiliktir. Bu tür kuruluşlar herhangi bir toplu organizasyon yapacaklarında ilk önce organizasyon yapacakları yerin müsaitliğini ve organizasyon yapılacak yerdeki düzenlemeleri yazılı bir başvuruyla ilgili kuruma iletir, ve ilgili kurum belirtilen istekleri yerine getirmiyor ise o zaman hesap sorma ya da art niyet arama yoluna gidilir. Ilgın Ticaret Odası yetkilileri organizasyonun yapılacağı yerin durumuyla ilgili tarafımıza herhangi bir sözlü ya da yazılı müracaatları olmamıştır. Ticaret odasının iftarına katılan tüm insanlar bizim insanımızdır. Bizim bu insanları hem de Ramazan iftarını açarken karanlıkta bırakma gibi bir art niyetimiz asla olamaz. Ben bu konuda iftara katılanlardan özür diliyorum. Bu bir erdemliliktir. Fakat ışıkların, yanmamasında kasıt aranırsa üzülürüm, gücenirim. Ben bu olayı Ticaret Odasının Başkanı Sayın Vehbi Özlen ve yönetiminin heyecanına veriyorum. Ticaret Odası çalışanları önceden bu aksaklıkları giderebilirlerdi. Bu konuda ihmali olanlar kendini sorgulamalı. Fakat herhangi bir kasıt aramak yanlıştır.

 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Bundan sonra kendimiz de dahil her kurum, kuruluşun sorumluluklarının bilincinde hareket edeceğini umut ediyorum.

Bu haber 1078 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 6:57 am A A
BENZER HABERLER