24° Kapalı

Tahir Dilek’ten Zehir Zemberek Açıklama

Ilgın Gündemi - Kasım 3, 2014 9:43 am A A

Cumhuriyet Halk Partisi Ilgın İlçe Başkanı Tahir Dilek Milli Eğitim Bakanlığının okul müdürü atamalarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Tahir Dilek’ten MEB’in okul müdürü atamalarına tepki

Dilek; Milli Eğitim Bakanlığının mülakatla okul müdürü atamalarına tepki gösterdi.

 

Dilek açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Son günlerde yaşanan okul müdürlerinin görevden alınması ve yerine atma yapmak için yapılan sözlü mülakat sınavındaki yöntemler gösterdi ki  “benden olmayana hayat hakkı tanımam” mantığı ayyuka çıkmıştır.

Dilek; yandaşı ve akıllıyı ben bilir, ben kollarım ilkesi ile adaletin işletişini, adaletin sözlük anlamını değiştirdiniz “Benim adaletim bana yakın yandaş olana şefkatlidir” diyorsunuz. Binlerce okul müdürünün emek ve birikimlerini hiçe sayarak yandaş sendika üyesi olanlar dışındaki sendikalara üye olan okul müdürü adaylarının mülakat sınavını kazanamadı. Tesadüfün böylesine şapka çıkartmak gerekir. Hükümet son günlerde moda bir söylem geliştirdi her olumsuzlukta kanıtınızı gösterin demektedir. Kanıt olarak (Konya için) http.//konya meb.gov tr ye bakabilirsiniz. Mülakatta ne sorulmuştur da kendinden saymadığı sendika üyesi öğretmenler cevap verememiştir. Sanırım mülakatta sorulan soruların dahi kaydı yoktur. işte iktidarın eğitim anlayışı bir ülkeyi feth etmek için savaşmaya gerek yoktur. Eğitimini yok etmek yeterlidir. Sağlıkta devrim yaptınız yıllarca prim ödeyip emeklilikte rahat ederim diyen emekliyi ilaç parasından fazla para öder hale getirdiniz(katkı payı, reçete parası vs) emekli isen ölme vaktindir dediniz. Hukuk sistemini kendinizin icat ettiği hukuka uydurma gayretiniz hızla devam ediyor. Askeri Silivri’ye tıktınız yıllarca tuttunuz sonra pardon dediniz. Ölenler için vicdanınız rahat sanırım. Askeri Silivri’ye tıkmakta kullandığınız polise sıra geldi onları da çeşitli geometrik şekiller vererek askerin çıktığı Silivri’ye tıkıyorsunuz. Elbet bir gün Halkın Adaleti sizin üzerinizde tecelli edecek o zaman kendinize göre çizdiğiniz adalet sizin kurallarınızla size hesap soracak. O adaletin sizden soracağı çoook şey olacak “dedi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cumhuriyet Halk Partisi Ilgın İlçe Başkanı Tahir Dilek

Bu haber 1082 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:43 am A A
BENZER HABERLER