Dolar : Alış : 6.8059 / Satış : 6.8181
Euro : Alış : 7.5724 / Satış : 7.5861
ŞEHR-İ ŞİFA ILGIN'IN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİNE HOŞ GELDİNİZ.
HAVA DURUMU
hava durumu

konya25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 22 Kategoride 3219 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Sürü yönetimi elemanları’ kepenek giydi

16 Şubat 2019 - 1.113 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»‘Sürü yönetimi elemanları’ kepenek giydi
‘Sürü yönetimi elemanları’ kepenek giydi

Konya’nın Ilgın ilçesinde Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı” kurslarına katılan çobanlar sertifikalarını,  Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törenle aldı.

Tarım ve Orman Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı” kurslarını başarıyla tamamlayan 21 kişiye sertifikaları verildi.

Koyun yetiştiriciliği yapmakta olan işletme sahipleri, kendi işletmesinde ya da aile işletmesinde sürü yönetimi elemanlığı yapan gençler ve gelecekte sürü yönetimi elemanı olmaya aday kişilerin katıldığı eğitimler sonunda verilen sertifikalarla, çobanlık mesleğinin de belgeli bir meslek haline geldiği belirtildi.

İlçe Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

“ Anadolu’da bir çok kadim meslek var, bu meslekler geleneksel yöntemlerle öğrenilip uygulanıyor, ama her mesleğin bir akademik yönü var ve bu yönünü de eksik bırakmamak gerekiyor, bu amaçla Halk Eğitim Merkezimiz ihtiyaç duyulan her konuda eğitimler vermeye devam edecek. Belgeyi almaya hak kazananları tebrik ediyorum” dedi.

Kursla ilgili bilgi veren İlçe Tarım ve Orman Müdürü Veli Uğur, 21 Küçükbaş yetiştiricisine belge verdik, bu belgeyi almaya hak kazanan ve 200 başın üstünde küçükbaş hayvanı olan SGK’lı yetiştiricilerimize Tarım ve Orman Bakanlığı’mız tarafından 5bin lira destek verilmektedir.  Aynı zamanda bugün belge almaya hak kazanan 21 yetiştiricimizin içinden 4 tanesine günün anısına kepenek hediye ettik güle güle kullansınlar.

Programın sonunda belge dağıtımı, kepenek hediyesinin yanı sıra, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Veteriner Sağlık Teknisyeni Abdullah Altan’a da yetiştiricilerin eğitilmesi konusunda gösterdiği gayret ve başarılardan dolayı da Kaymakam Fatih Kadiroğlu tarafından başarı belgesi verildi.

Kepenek giyme törenine, İlçe Müftüsü Abdurrahim Kocagöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musfata Kılınç, Şube Müdürü Murat Akar, ile çok sayıda çiftçi katıldı.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar