20° Kapalı

Sular Kesildi Tatlı Su Çeşmelerinin Kıymeti Anlaşıldı

Ilgın Gündemi - Aralık 26, 2015 9:00 pm A A

Sular kesildi tatlı su çeşmelerinin kıymeti bugün bir kez daha anlaşıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Ilgın’da işletim ömrü dolan su borularını, uzun ömürlü, sağlıklı ve yüksek basınca dayanıklı borularla değiştiriyor. Ilgın’da tamamlanmak üzere olan çalışma 3,2 kilometre uzunluğunda.

Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte tüm yerleşim birimlerinde su ve kanalizasyon hizmeti veren Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Bugün uzun zamandır kullanılan fakat toplum sağlığını tehdit ettiği için yenilenmesi gereken su hatlarında ıslah çalışmaları kapsamında planlı olarak yapılan ve dün ilan edilen, su kesintisi yapıldı. Su kesintisi ile birlikte dönemin Refah Partili tekeden süt çıkartan Belediye Başkanı Avukat Ramazan Yetkin Özalp tarafından yapılan tatlı su çeşmeleri kıymetini bugün bir kez daha gözler önüne serdi.

1999 – 2004 yıllarının Ilgın’ın Şehr-i Emin’i Özalp; birçok mahallede Ilgın Halkına hizmet etmek üzere belli noktalara yaptırdığı çeşmeler bugün su doldurmak için bekleyen vatandaşlarla doldu taştı.

İsmini açıklamak istemeyen bir vatandaş Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi üzerindeki tatlı su çeşmesinden su doldurduğu sırada şu ifadelere ver verdi.

“ Bu çeşmeye yakın bir konutta ikamet ediyorum. Bugün sular kesildi. Evimizde kullanacağımız suyu buradan doldurup gideceğim. Ben sadece bugün değil yaklaşık olarak 15 yıldır içme ve çay suyumu bu çeşmeden dolduruyorum. Bu suyu kullanıyorum. Bu çeşmeler cazibe ile akmakta elektrik kesilse de,  su kesilse de bu çeşmeler 7 gün 24 saat akmakta. Hizmeti yapandan ve sebep olanlardan ALLAH razı olsun” dedi.

Bir diğer vatandaş ise;  Çeşmeden yıllarca su doldurduğunu ve bugün çok sıra beklediğini söyleyerek şunları kaydetti;

“ Ilgın’da doğdum 54 yaşındayım. Su şebeke ana hatlarının aspesli borulardan yapılmış olduğunu biliyordum. Ben bu tatlı su çeşmeleri yapıldı, yapılalı içme suyumu sağlığım için bu çeşmelerden kullanırım.  Bundan sonrada bu çeşmelerden kullanmaya devam edeceğim. Sebep olanlara ayrıca teşekkür ederim.”

Çeşmelerin başında sıra bekleyen vatandaşların çocukları selfie çekerek  renkli görüntülere sahne oldu. Vatandaşlar çektiği özçekimleri sosyal medyadan paylaştılar. IHH

IMG-20151226-WA0009[1]

Bu haber 1198 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 9:00 pm A A
BENZER HABERLER