-2° Az bulutlu

Sp aday adayı Abdullah özbaydan iddalı röportaj

Politika - Şubat 6, 2013 1:53 pm A A

‘FARK VAR SAADET VAR, FARK 999, OYDA SEN VER FARK BİN OLSUN

FARK OLUNCA NE OLACAK, SAADET ILGINDA İKTİDAR OLACAK, İKTİDAR OLUNCA NE OLACAK

SELAMET OLACAK, REFAH OLACAK, FAZİLET OLACAK, MİLLİ NİZAM OLACAK’

 

                Geçtiğimiz hafta Saadet Partisinden aday adaylığını açıklayan Abdullah Özbay (Sakallı) Ilgın Belediye Başkanlığı için Saadet Partisinden aday adayı olduğunu söyledi.

                İlçemizde ilk Belediye Başkan aday adaylığını açıklaması sebebiyle Saadet Partisi Ilgın Belediye Başkan aday adayı Abdullah Özbay (Sakallı) ile bir röportaj yaptık.

Detayları ise şu şekilde;

                                * Sayın Abdullah bey Abdullah Özbay halkın diliyle Sakallı Kimdir?

                Özbay; 1969 Yukarı Çiğil doğumluyum. İlk Okulumu kasabamızda okudum. Aynı zamanda İlk Okul Mezunuyum. İlk Okula giderken ticarete atılıp çay ocağında garson olarak işe başladım.  İlk Okulumu bitirdikten sonra 10 yıl Yukarı Çiğil kasabasında marketçilik yaptım. 1990 yılında askerden geldikten sonra evlenip, bu evlilikten Mehmet, Muhammet ve Hatice isminde 3 çocuk sahibiyim. 1999 yılında Fazilet Partisinden 2. Sıra il genel meclisi adayı olup 7 oyla seçimi kaybettim. Aynı yıl Yukarı Çiğil kasabasından Orhaniye köyüne taşındım. Ticarete burada küspe kartı alım satımı, paketleme  ve nakliyesi olarak başladım. Halen Ilgın Şeker Fabrikası yanında Lokanta işletmeciliği ve küspe işiyle uğraşıyorum. Sezon içerisinde 80 kişi çalışanımız oluyor.

                *Peki, Abdullah Bey ilk okul mezunu olmanız sizin için dez avantaj değil mi?

                Özbay; Birinci sloganımız “Diplomalılardan değiliz çok şükür, ama diplomalı hırsızlardan da değiliz Elhamdülillah” diplomamız yok ama hayat üniversitesini en yüksek başarıyla bitirdik.

                * Siz karşınızdaki adaylara hırsızlıkla mı itham ediyorsunuz?

                Özbay; Mücahit kardeşim kesinlikle hayır. Hırsızlık bir para çalmakla olmaz. Örnek veriyorum, Ahmet ağanın oğlu diploma olarak kişilik olarak fiziki olarak belediyeden işi hak ettiği halde dayısı olmadığı için alamıyor. Ama dayısı olan Mehmet ağanın oğlu diploması kariyeri fiziği düşük olduğu halde işi alıyor. Şimdi bunun adı hırsızlık değil de nedir? İşi Ahmet ağanın oğlu alacağı yerde dayısı olan Mehmet ağanın oğlu alıyor. İşte bizim anlattığımız hırsızlık bu manadadır.

                * Abdullah bey neden başkan adayı olmayı seçtiniz?

                Özbay; Bizim tek bir gayemiz var. Peygamber efendimiz (S.A.V) hadisi şeriflerinde bahsettiği adil hükümdarlar peygamberlerle beraber harç olunacaklar. Bizim tek hedefimiz Peygamber efendimizle ahrette yan yana olmaktır. Hz. Ömer’in buyurduğu gibi adalet mülkün temelidir. Milli görüş liderimiz merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan aynı yoldan giderek onunda tek hedefi vardı. Bu hadiste bahsedilen kişilerden biri olmaktı. Onun için diyoruz ki bizde sloganımızda bu gayeye binaen ‘hocam izindeyiz’. Tek bir hedefimiz var. Adaletin hakim olduğu, zulmün olmadığı, insanların ezilmediği, horlanmadığı, insana insan gibi muamele edildiği bir düzen istiyoruz. Bu düzenin adı da rahmetli hocamın söylediği gibi adil bir düzen istiyoruz.

                * Efendim seçimlere 14 ay varken aday adaylığınızı neden erken açıkladınız?

                Özbay; Mücahit kardeşim öncelikle Ilgın özlediği belediye başkan adayını Saadet Partisinden buldu inşallah. Halkımız Saadet Partisinin Türkiye genel oyunu 2,5 olarak gördüğü için yolumuz uzun. Biz 14 ayda %40’a ancak ulaşırız. Çünkü karşımızda güçlü bir iktidar partisi adayı var. Ak Parti devletin tüm olanaklarını iktidar olduğu için kullanıp halkımızın teveccühünü almaya çalışıyor.

                * Peki Ilgında Belediye Başkanlığını kazanma şansınızı nasıl görüyorsunuz?

                Özbay; Öncelikle 26 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçiminin Ilgınımıza, Ülkemize, İslam Alemine ve insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Kazanma şansımı ise %99 olarak görüyorum. Mücahit kardeşim en az bin farkla seçimi kazanacağıma canı yürekten inanıyorum. Ola ki fark binden az olursa bu görüşmemiz gazetede yayınlanacağı için Ilgın halkımızın huzurunda söz veriyorum, 999 fark olsa bile mazbatayı almayacağım. Fark şuan için 999+1 oyda sen ver bin olsun. Fark bin olunca ne olacak? Saadet Partisi Ilgında iktidar olacak. İktidar olunca Saadet Ilgına gelecek, Selamet gelecek, Refah gelecek, Fazilet gelecek, Milli bir nizam gelecek.

                * Abdullah bey çok iddialı konuşuyorsunuz. Bunun sebebi nedir?

Özbay; Bu seçim sistem olarak değişti. Belde belediyeler kalktı. Tek belediye olarak Ilgın Belediyesi Başkanlığı seçilecek. Şimdiye kadar 36 köy 7 belde Ilgın Belediyesine oy kullanmıyordu. Bu seçimde 36 köy 7 belde oy kullanacak. Sadece Ilgında seçim olsaydı kazanma şansımız o zaman %20 gibi olurdu. Köyler ve beldeler oy kullanacağı için kazanma şansımı %99 görüyorum. Çünkü yaptığımız iş hasebiyle Ilgın Şeker Fabrikası yanında lokanta işletmeciliği ve küspe ticareti yaptığımızdan dolayı çiftçi ve esnaf kardeşlerimle birebir tanışma, arkadaş olma fırsatı yakaladık. Sorsalar köylerde ve beldelerde en çok kimi tanıyorsunuz deseler küspeci sakallıyı tanırız derler. Artı ben Yukarı Çiğilliyim en çok oyun olduğu beldelerden biri. Beldemizde zaten Milli Görüş ve Milli Görüşten kopan bir parti yarıştı. Başka parti yoktu zaten. Saadet ve Ak Parti vardı. Şimdi biz iki kanatıla da barışığız. Hedefe beraber uçacağız İnşallah. Yukarı Çiğilde 2700 oy var en az 2500 oy almazsam biz o memlekette bedava yaşamışız.

                * Peki Abdullah bey siz o zaman anlattıklarınıza göre diğer adaylardan %99 daha şanslısınız.

                Özbay; Aynen bende canı gönülden öyle inanıyorum. Halkımız 26 Mart 2014 tarihinde İnşallah bizi yalancı çıkartmayacak.

                * Abdullah bey birazda projelerinizden bahsedebilirmisiniz?

                Özbay; İlçemizin kurtuluşunun reçetesi Milli Görüşçü kadrolardadır. Öncelikli projemiz, ilçemizin kaplıca diyarı olması hasebiyle doğal sıcak suyumuz olduğundan dolayı kaplıca turizmine önem verip, ilçemizin zenginlerini ikna edeceğiz. Belediye sınırlarında olan hamam dağında bir otel çalışması var şuanda. Saadet İktidarında kamuya ait olan araziyi belediyeye kazandırdıktan sonra, şimdiki yönetim badem ağaçlarına ve ağaçlandırma sahasına bakamadığı gerekçesiyle tekrar kamuya tahsisini verdi. Saadet iktidarında bu araziyi tekrar belediyeye kazandırarak en az 10 adet 2 şer yüz yataklı 5 yıldızlı oteller yaptıracağız. Bundan sonra bize düşen geniş çaplı reklamlar verip bu kaplıca diyarımızı Dünyaya tanıtmak olacak. Örneğin oteller bittiğinde ilk derbi maçta şöyle bir reklam vereceğiz. “Meşhur Ilgın Kaplıcalarına sende gel şifa bul-Ilgın/Konya” diyerek reklam vereceğiz. Örneğin bu gün bin adet turist geliyor ise o günden sonra ilçemize en az yıllık 50 bin turist gelecek. 50 bin geldiğinde ne olacak? O zaman esnafımızın yüzü gülecek. Berberlerimiz, kasaplarımız, sanayicimiz, marketçilerimiz vs. genel olarak tüm esnafımızın yüzü gülecek.

                Çavuşcugölüne onbinlerce yavru balık salacağız. Bu balıklarıda nasıl besleyeceğimizi sorarsanız. İlçemizde atık ne kadar yemek, ekmek varsa bunları belediye eliyle toplayıp yem olarak göle büyük teknelerle atacağız. İmam Hatip Lisesi yanındaki Melek Çayını ıslah edip buraya gölde yetiştirdiğimiz balıklardan bol miktarda salıp balık turizmini canlandıracağız. Sloganımız ise şu şekilde olacak; “oltanı al Ilgına balık tutmaya sende gel” her gelenden tahmini 10 tl giriş ücreti alacağız. Melek çayı etrafına yürüyüş parkurları yapıp, ışıklandırıp gelen turistlerin tuttukları balığı oralarda pişirebileceği güzel nezih ortamlar hazırlayıp tekrar ılgınımıza gelmesini sağlamak için elimizden gelen tüm çabayı ve hizmeti belediye olarak sunacağız.

                100 er yataklı erkeklere ayrı bayanlara ayrı huzur evleri yapacağız. Buralarda bir çare kalmış yaşlılarımıza hijyenik ortamda en üst seviyede hizmet sunacağız. Onların duası bize yetecek İnşallah.

                * Abdullah bey mevcut Belediye Başkanımız Halil İbrahim Oral bey Aşağı Çiğilli sizde Yukarı Çiğillisiniz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

                Özbay; Çok güzel bir konuya parmak bastınız. Bende bu konu hakkında bahsedecektim. İlçemizde Aşağı Çiğilli, Yukarı Çiğilli diye ikimize de Çiğilli diyorlar. Biz diyoruz ki Yukarı Çiğil Aşağı Çiğile oranla kültürleriyle, yaşayışlarıyla biz farklı olduğumuza inanıyoruz. Çünkü tarihimizi araştırdım. Aşağı Çiğil değil Yukarı Çiğil Osmanlıda bir boydu. Bunlar savaşlarda en önde giderlerdi. Her halde cesurluğumuzda bu ceddimizden geliyor. Şu an Ilgın halkımızın Çiğilliye muhalefetini de anlayışla karşılıyorum. Çünkü mevcut başkanımız Aşağı Çiğilli ve eski milliyetçilerden olup bu milliyetçiliğini kendi akrabalarını, arkadaşlarını, yandaşlarını ve Aşağı Çiğillileri işçi, aşçı olarak sadece belediyeye Aşağı Çiğillileri alıyor. Tabi ki Ilgın halkımız bunu böyle görünce bir nebze haklı duruma geçiyor. Allah’ın izniyle biz kazandığımızda ırkçılık yapmayacağız. Dinimizde zaten ırkçılık haram. Bizim Dünya görüşümüz “Hepiniz Ademdensiniz; Adem ise topraktan yaratılmıştır” ayetiyle sabittir. Biz hiçbir zaman köyüne, ırkına, diline, rengine bakmadan hak edeni belediyeye işçi, aşçı, memur olarak alacağız. Çünkü hocamın dediği gibi, biz hakkı üstün tutan bir düzen kuracağız.

* Abdullah bey bir sivil toplum kuruluşunda göreviniz veya üyeliğiniz var mı?

                Özbay; Ben Semerkand bünyesinde kurulan Besir Derneği Ilgın Şube başkanıyım. Belediye Başkan adaylığına çıkarken yolumuz büyüklerinin iznini ve duasını alarak aday adaylığımı açıkladım.

* Şu anki belediye çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

                Özbay; Maşallah bol bol taş yapılıyor. Ilgınlıya taş değil öncelikli olarak aş lazım. Aş olunca taş olmasa da olur. Aldığı işçiler konusunda da Ilgın halkımızdan büyük tepki alıyor. Buna da şöyle diyoruz. Aşağı Çiğillilere aş verdi Ilgınlıya taş verdi. Halkımızın beklediği iktidar partisi performansını gösterdiğine şahsım adına inanmıyorum.

                * Abdullah bey sloganlarınızı belirlediniz mi? Bizimle paylaşabilirmisiniz?

                Özbay; En önemli sloganımız şu olacak “Erbakan hocamızın hatırına her evden bir oy istiyoruz” Mücahit kardeşim sivri dağında bir yazı var. Burada ne yazıyor; “Atam İzindeyiz”. Bizde bunun yanına şöyle yazacağız İnşallah “Hocam İzindeyiz”. Sloganlarımız şu şekilde sırasıyla devam ediyor.

-“Hak geldi batıl zail oldu”

-“Asrı Saadet geri geliyor. Hz Ömer’in Adaleti Olacak”

-”Güçlünün yanında değil, haklının yanında olacağız”

-”Asrı Saadeti yaşamak için Saadetteyiz”

-”Hakkı üstün tutmak için Saadet Partisindeyiz”

-”İkisinin de ak olduğuna bakma, sütte ak kireçte ak, kireci süt diye içme, biz 2009’da içtik süt diye, içtiğimiz kireçmiş. Daha midemizi temizleyemedik”

-”Tayyip’le işimiz yok bizim, çünkü o bizim talebemiz”

-”Talebeler hep hocadan kaçar, ama bilmezler ki kendindeki bilgilerin hocasına ait olduğunu”

-”Seni seviyoruz savunan adam, seni unutmadık unutmayacağız, unutturmayacağız”

-”Bizim Dünya görüşümüz hakta yarışan hakça bölüşen bir düzen istiyoruz”

                * Abdullah bey son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

                Özbay; Allah’ın izniyle 26 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde Saadet Partisi olarak Ilgında en az bin farkla seçimi kazanacağız. Seçimi kazanınca bir Milli Görüşçü olarak yıllardır onurla taşıdığımız Milli Görüş gömleğini ne pahasına olursa olsun ölünceye kadar çıkarıp arka kapıdan kaçmayacağıma namusum ve şerefim üzerine rabbimin huzurunda söz veriyorum. Son olarak da böyle bir röportajı benimle yaptığınız için Mücahit kardeşim şahsınıza ve Dilek Havadis Gazetesi ailesine teşekkür ederim.IHH

Bu haber 1808 kez okundu.
Politika - 1:53 pm A A
BENZER HABERLER