Açık

Sorgun: Eli kulağında

Ilgın Gündemi - Ocak 20, 2014 2:18 pm A A

AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla seçim hazırlıkları, çalışmaları ve ülke gündemini değerlendirdi. Sorgun, “Adaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak. Eli kulağında” dedi
Ahmet Sorgun’a toplantıda İl Kadın Kolları Başkanı Özgür Ergun ile İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi eşlik etti. AK Parti Genel Merkezi’nin adayların belirlenmesi çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, teşkilatları tarafından açıklanmadığı sürece hiçbir bilgiye inanılmaması gerektiğine dikkat çekti. Ahmet Sorgun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Henüz Konya için bir açıklama söz konusu değil. Teşkilatımızdan resmen açıklanmadıkça yayınlanan listeler doğruyu yansıtmaz. Eli kulağında, saat vermek doğru değil. 27 Ocak’tan itibaren bütün teşkilat mensuplarımız SKM’nin hizmetinde olacak. Köy köy kasaba kasaba programlarımızı takip edeceğiz. Hedefimiz 32’de 32.” 17 Aralık Operasyonu’nu da değerlendiren Sorgun, ülke olarak önemli bir süreçten geçtiklerini dile getirdi. “17 Aralık deyince aklımıza Şeb-i Arus gelirdi. Ne yazık ki takvimlerde Şeb-i Arus’la birlikte ‘karanlık operasyon’ ifadesi de geçecek” diyen Başkan Sorgun; “Bazılarına göre rüşvet yolsuzluk operasyonu olarak ifade ediliyor olabilir. Fakat bunu halkımız çabuk fark etti. Oyunun oynatıcılarına dikkat etmemiz lazım. İsrail’e ‘One Minute’ diyorsunuz, ‘Mavi Marmara’dan dolayı özür diletiyorsunuz. Kendi tankınızı üretiyorsunuz. 2023’e somut hedefler koyuyorsunuz. Bütün arkadaşlarımızla, bütün teşkilatımızla Başbakanımızın arkasındayız.”

HALKTAN KOPMADIK

AK Parti’nin seçimden seçime vatandaşın arasına giren bir parti olmadığını dile getiren Sorgun, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “AK Parti, kurulduğu 2001’den 2014’e kadar içinden doğduğu halktan asla kopmayan, halkına yüz çevirmeyen tam tersine halkından güç alan bir parti oldu. Onun için de partimiz, bu milletle her zaman her gün ve saatte birliktedir. İl Teşkilatı olarak da yılın 365 gününü Konyalı hemşehrilerimizle birlikte geçiriyoruz. Esnaf ziyaretleri yapıyoruz, vatandaş ziyaretleri yapıyoruz, basın – yayın kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. STK’larımızı hiçbir zaman ihmal etmeden zaman zaman da ortak çalışmalara imza atarak birlikte hareket etmeye gayret ediyoruz. Teşkilat olarak 31 ilçemizi her fırsatta ziyaret ediyoruz. Yine bugüne kadar Konyamızın tüm köylerini ziyaret ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek de daire başkanları ve ekibi ile birlikte belde ziyaretlerine başladı ve bu konuda büyük aşama kaydetmiş durumdalar.”

ÖNEMLİ GÜNE HAZIRIZ

30 Mart’a 2,5 gibi kısa bir zaman kaldığını İl Teşkilatı’nın da her anlamda bu önemli güne hazırlandığını söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Bildiğiniz gibi belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları, partimiz için resmi olarak 1 Ekim 2013’te başlayıp 1 Kasım 2013 itibariyle sona erdi. İl ve İlçe Teşkilatlarımıza 3’ü Büyükşehir Belediye Başkanlığı için olmak üzere toplam 200 aday adayımız başvuru yaptı. Bizler de bu anlayışla hareket ettik. İlçe Teşkilatlarımız ‘Sandık Danışma Meclisleri’ düzenledi. Kurban Bayramı için Konya’ya gelen Dışişleri Bakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da oy kullanacağı Meram Kürden Mahallesi 2258 No’lu sandığın danışma meclisine katıldı. Tabii aday adaylığı sürecinden bugüne kadar Genel Merkez, İl Teşkilatı ve İlçe Teşkilatları olarak aday adaylığı sürecini önemseyen, dikkatlice ele alan ve üzerinde hassasiyetle durduğumuz bu dönemde başta Genel Merkezimiz, İl Teşkilatı olarak bizler ve tüm ilçe başkanlıklarımız da farklı dönemlerde farklı anketler yaptık. Adaylar belirlendikten sonra 27 Ekim 2013’te Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İl Teşkilatımız da İl Teşkilatı Temayül Yoklaması yaptı. Yoklamaya 4 binin üzerinde teşkilat mensubunun katılımı ile gerçekleştirildi ve oylar değerlendirilmek üzere genel merkezimize gönderildi” diyerek sözlerini tamamladı.

HALİD ŞEN merhabahaber.com

Bu haber 1748 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 2:18 pm A A
BENZER HABERLER