21° Parçalı az bulutlu

İslam Barış Ordusu kurulmalı

Her Yerde Adalet Platformu Genel Başkanı Av. Özkan Öztürk bir an önce İslam Barış Ordusu’nun kurulması gerektiğini söyledi.
Ülke Gündemi - Kasım 21, 2012 6:47 am A A

Her Yerde Adalet Platformu Genel Başkanı Av. Özkan Öztürk İsrail’in Filistin’de uyguladığı katliamların durdurulabilmesi ve Müslüman devletlere  gelebilecek herhangi bir saldırının önlenebilmesi için İslam Barış Ordusu’nun kurulması gerektiğini söyledi.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLTI VE  ARAP BİRLİĞİ NEDEN SESSİZ?

Her Yerde Adalet Platformu Merkezi’nde konuşan Öztürk, “Tarihsel, dinsel ve hukuksal hiçbir meşruiyeti olmayan terör devleti İsrail Gazze’ye haince saldırmaktadır. İsrail kınandıkça daha fazla kan akıtmakta, tahammül edildikçe daha fazla azgınlaştığını görmekteyiz. İsrail’in uluslar arası kamuoyu desteğini de arkasına alarak saldırılarına devam etmesi uluslararası hukuk dayatmasının kocaman bir yalandan ibaret olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Batılı İnsan Hakları kuruluşlarının, Batı medyasının ve Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin sessiz ve tepkisiz kalmasına alıştık. Fakat alışamadığımız ve kabul edemediğimiz husus bunca kan ve gözyaşına rağmen sözde Müslüman halkların haklarını savunmak ve geleceklerini şekillendirmek adına kurulan İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin tepkisizliğini kabul edemiyoruz.” dedi.

ORTAK SAVUNMA MEKANİZMASI OLUŞTURULMALI

Müslüman ülkelerin liderlerine seslenen Öztürk, “Her mağduriyet karşısında Birleşmiş Milletler ve ABD’nin kapısını çalmak ve buralardan eli boş dönmek yerine başta İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere Arap Birliği de dahil olmak üzere bu kuruluşların mobilizasyonu neden sağlanmamaktadır? Bu kuruluşları makro düzeyde politik ve stratejik kararlar alabilen bir yapıya dönüştüremediğimiz sürece İslam topraklarında mağduriyetler ve yaşam haklarının ihlaline yönelik tecavüzlerin devam edeceği unutulmamalıdır. Bu kapsamda üç talebimiz vardır. Birincisi Müslüman halkların ortak sorunlarının görüşülüp karara bağlandığı uluslar arası meclislerin kurulmasıdır. İkinci talebimiz İslam ülkelerinin oluşturduğu uluslararası ortak ekonomik sahaların oluşturulması. Üçünü ve en önemli talebimiz ise, savunma sanayisi noktasında ortak bir birlikteliğin oluşturulması zorunluluk arz etmektedir” diye konuştu

BATI’YA PETROL İHRACATINI DURDURUN

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın ve Arap Birliği’nin sorumluluk alması gerektiğini belirten Öztürk, “İsrail’i azgınlaştıran her ne kadar arkasına aldığı ABD ve Batılı güçler olsa da belindeki silaha da güvendiğini unutmayalım. Buradan İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve Arap Birliği’ne sesleniyoruz. Avrupa ülkelerine hesapsız ve koşulsuz gönderdiğiniz petrol kaynaklarına bir hafta ambargo uygulayın ve akan kanı durdurun. Avrupa ülkeleri geçmiş yıllardaki yüzsüzlüklerini yani diyet borçlarını İsrail’e karşı öderken İslam Teşkilatları’nın ve Arap Birliği ülkelerinin yaşanan bu insanlık dramına sessiz kalmalarını şiddetle karşı çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.merhaba

Bu haber 1576 kez okundu.
Ülke Gündemi - 6:47 am A A
BENZER HABERLER