16° Kapalı

Saadet’ten uyarı Patriotlara dikkat!

Patriotlara dikkat! Yusuf Yiğitalp, Türkiye’nin Suriye sınırına yerleştirmeyi planladığı patriot füzelerinin bölgede savaş çıkartacağını belirterek, “Türkiye bu füzeleri sınıra yerleştirerek, dünyayı karşına alacaktır” dedi.
Politika - Kasım 26, 2012 12:14 pm A A

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı Genişletilmiş Divan Toplantısı parti il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Yiğitalp’in yanı sıra Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, Saadet Partisi İlçe teşkilat başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Divan toplantısının basına açık kısmında konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Yiğitalp, Türkiye’nin Suriye sınırına yerleştirmeyi planladığı Patriot füzelerinin bölgede yeni bir gerginliğine neden olacağını belirterek, “Patriot füzelerinin sınıra yerleştirilmesi Türkiye’yi savaşa sokacak bir tehlikedir. Çünkü bu füzeler Türkiye’yi korumayacak. Batı düğmeyi elinde tutuyor. Bu füzelerin yerleştirilmesiyle Türkiye, tüm dünyayı karşısına alacaktır. Saadet Partisi olarak Türkiye’nin bir savaşında içinde olmasını istemiyoruz. Bundan 4-5 ay önce genel başkanımız Suriye Devlet Başkanı Esad’ı ziyaret etti. İran’da ziyaretlerde bulundu. Bu savaşın bir an önce durdurulması için elimizden geleni yaptık. Türkiye, Suriye’deki savaşın bitmesi için çalışmalıdır” dedi.

ABD’NİN HEDEFİ TÜRKİYE

ABD’nin bölgeyi bölgeyi adım adım ele geçirmeyi planladığını ifade eden Yiğitalp, “ABD Irak’ta, Afganistan’da çok büyük askeri üsler kurdu. Romanya’da askeri üs kuruyor. Güneydoğu bölgemizin içi boşaltılıyor. Bütün oklar aslında Türkiye’yi gösteriyor. Bu gidiş hayra alamet değil. Ülkemizin parçalanmaması adına savaşa girilmemesi adına ne gerekiyorsa yapmak zorundayız. Milli Görüşçüler olarak bize bu konuda büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

TOPLUMSAL ÇÖKÜŞ HIZLANDI

Türkiye’de toplumsal olayların hızla arttığına dikkat çeken Yiğitalp, “Ülkemizde boşanmalar hızla artıyor. İnternet belası çocuklarımızı esir almış durumda. Her yıl hırsızlık sayısı artıyor. 427 bin çocuk suç işlemiş durumda. Hırsızlık olayları her yıl yüzde 160 artıyor. Uyuşturucu kullanımı ilkokullara kadar indi. Çocuklarımızın uyuşturucu, sigara ve alkol illetinin pençesine düştü. Bu gidişe biz dur demek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkta da hızla gerilere gittiğini aktaran Yiğitalp, “Türkiye tarihinde ilk defa saman ithal eder duruma düştü. Buğday ithal etmeye başladık. Anguslar ithal etmeye başladık. Tarımda dışa bağımlı hale geldik” dedi.

YABANCILARA ARAZİ SATILMASIN

Türkiye’nin değerli arazilerinin yabancılara bir bir peşkeş çekildiğinin altını çizen Yiğitalp, şunları söyledi: “Bir yabancı Türkiye’den rahatlıkla 600 dönüm arazi satın alabiliyor. Bu insanlar ileride hak sahibi olacaklar. Saadet Partisi olarak bu durumdan ciddi kaygılar duyuyoruz. Bu ülkenin hukukçuları bu konuda birşeyler yapmalı. Ülkemizin arazileri yabancılara gelişigüzel satılmamalıdır.”

Öğretmenlerin sorunları hakkında da konuşan Yiğitalp, “Dün Öğretmenler Günüydü. Öğretmenlerimiz günlerini buruk kutladı. Öğretmenlerimiz pazarda domates satarak ek iş yapıyor. Çünkü geçimlerini sağlayamıyorlar. Bunda en büyük sorumluluk 10 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP hükümetidir. Öğretmenlerimizin yaşadıkları sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağız. Çünkü onlara bir nesil emanet ediliyor. Hükümet bir an önce öğretmenlerimizin şartlarını düzeltmelidir” diye konuştu.merhaba

Bu haber 1395 kez okundu.
Politika - 12:14 pm A A
BENZER HABERLER