Açık

Saadet, Molla’ya destek için meydanda

Ülke Gündemi - Aralık 12, 2013 11:51 am A A

Saadet Partisi Meram Gençlik Kolları, Bangladeş hükümeti tarafından haksız bir şekilde idam cezasına çarptırılan Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’ya destek amacıyla Camlı Köşk yanında bir basın açıklaması yaptı.

Saadet Partisi Meram Gençlik Kolları, Bangladeş hükümeti tarafından haksız bir şekilde idam cezasına çarptırılan Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’ya destek amacıyla Camlı Köşk yanında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Bangladeş Hükümetinin Cemaat-i İslami’yi tasviye etmek için açıkça isnanlık suçu işlediği belirtildi. Saadet Partisi Konya Gençlik Kolları ile Meram, Karatay ve Selçuklu ilçe gençlik kolları mensuplarının da katıldığı basın açıklamasını Meram Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Muhammed Akın yaptı. Akın yaptığı açıklamada, 28 şubat postmodern darbesinin yerli aktörlerinin yaptığı gibi, Bangladeş Hükümeti’nin de dışarıdan, Siyonist ve emperyalist çevrelerden aldığı talimatlarla hareket ettiğini belirterek, “Küresel güçlerle işbirliği içinde olan ve ülke kaynaklarını bu güçlere peşkeş çeken Hükümetin karşısında duran Cemaat-i İslam’ın idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım uygulanmaktadır” dedi.

İSLAM ÜLKELERİNİN YÖNETİCİLERİ SESSİZ

ABD, AB ve İsrail’in bu haksızlığa ses çıkarmayacaklarını, çünkü bu olayda da gizli elleri olduğunu ifade eden Muhammed Akın, “Bu ve bundan önceki haksız infazlar karşısında ses çıkarmayan İslam ülkelerinin yöneticilerinin de ABD, AB ve İsrail’in siyonist yönetimleri ile işbirliği içerisinde olduğunu biliyoruz. Müslüman halklar bizim gibi tepkilerini ifade ediyor ama işbirlikçi hükümetler bu tepkiler doğrultusunda bir çalışma yapmamaktadır. Buradan Türkiye Cumhuriyeti hükümetine bu mesele ile ilgili duyarlı olmaya ve adım atmaya davet ediyoruz. Yapay gündemlerle bu milleti oyalamayın, bu millet sizden bunu bekliyor” dedi. Akın konuşmasının devamında şunları söyledi: “Biz Saadet Partisi mensupları olarak bu idamı bir kez daha şiddetle protesto ediyor ve lanetliyoruz. Allah’ın laneti ve gazabı tüm zalimlerin üzerine olsun. Bu haksızlıklar ve zulümler karşısında susanlar elbette alınlarında kara bir leke ile bir ömür dolaşacaklardır. Bu kara lekeyi taşımak istemeyen, insanlık onuruna ve duyarlılığına sahip olan herkes bu idama tepkisini en şiddetli biçimde göstermelidir.” Saadet Partisi Gençlik Kolları mensupları, sık sık sloganlarla bölünen açıklamanın ardından Şelale Park’a kadar yürüyerek bir protestolarını bir süre de burada devam ettirdiler.
Merhabahaber

Bu haber 1385 kez okundu.
Ülke Gündemi - 11:51 am A A
BENZER HABERLER