19° Kapalı

Saadet ‘Besmele’yi Beyşehir’de çekti

Ülke Gündemi - Kasım 7, 2013 4:11 pm A A

Saadet Partisi (SP) Konya’da ilk ilçe belediye başkan adayını açıkladı.

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı, belediyeler için belirlediği ilk başkan adayını Beyşehir’de açıkladı. Mali Müşavir Mustafa Acar, Saadet Partisi Beyşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan ilk isim oldu
Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Uzun, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Abidin Taşkazan, Ahmet Gönç, çok sayıda partili ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda partinin içinden bir isim olan Mali Müşavir Mustafa Acar, Beyşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Düzenlenen toplantıda partililere ve basın mensuplarına hitap eden Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, Türkiye’nin bundan 40 yıl önce Milli Görüş belediyeciliğiyle tanıştığını belirterek, muhalif görüşteki insanların dahi yapılan hizmetler neticesinde bu belediyeciliği takdir ettiğini ifade etti. Beyşehir’in şimdiye kadar Milli Görüş belediyeciliğiyle yönetilmediğinin altını çizen Şen, Saadet Partisi’ nin usta belediyecilik anlayışını, halktan aldıkları teveccühle Beyşehir’de yeniden başlatacaklarını söyledi.
BELEDİYELER BORÇ BATAĞINDA
Şen, “2002 yılından itibaren insanlarımızın üzerinde, belediyelerin iktidar partisi belediyeleri olursa daha iyi hizmet edeceği algısı oluşturuldu. Ancak son 10 yıl içinde yaşananlar ortada. Büyükşehir Belediyeleri 80 yıllık tarihlerinde bankalardan kredi almamışlardır. Şuan itibariyle bin 522 belediye müfettiş soruşturmasında. Bu belediyelerin yarısı AKP, yarısı da CHP’li belediyeler. Hepsi aldıkları bu kredileri reklama, eğlenceye ve festivallere harcayarak borç batağına saplanmış durumda. Bunları belediye başkanlığı yapmış biri olarak söylüyorum. Beyşehir’de yeni bir heyecanla bulunuyoruz. Partimizin geçmişteki usta belediyecilik anlayışını Beyşehir’de yeniden başlatmak için besmele çektik. Beyşehir saadeti, Saadet’le bulacak” dedi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Uzun da, 30 Mart Mahalli Seçimleri’ne özenle hazırlandıklarını belirterek, Beyşehir’in Milli Görüş belediyecilik anlayışıyla iyi, doğru ve adalete dair herşeye kavuşacağını söyledi. Uzun, “Beyşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Acar, bizim içimizden bir kardeşimiz. Vergi Dairesi’nde uzun yıllar çalışmış son 10 yılını da Beyşehir’de Mali Müşavir olarak geçirmiş bir insan. Beyşehir’i ve Beyşehir halkını yakından tanıyor. İnşallah Saadet Partisi olarak Beyşehir’de doğru ve adaletli bir belediyecilik anlayışınını başlatacağız. Buradan bunun startını veriyoruz. Hepimize hayırlı olsun” diyerek sözü Başkan Adayı Mustafa Acar’ a bıraktı.
MİLLİ GÖRÜŞ HAKİM OLACAK
Yüklendiği sorumluluğun bilincinde olduğunu belirten Beyşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Acar ise, yaptığı konuşmada, “Beni bu emanete layık gören partime ve teşkilattaki arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Ben adaylık için bir talepte bulunmadım. Arkadaşlarımız benim bulunmadığım bir ortamda beni bu emanete uygun görmüşler. Bende bu sorumluluğu yüklenmeyi kabul ettim” dedi. Mali Müşavir olduğunu ve son 10 yılını Beyşehir’de geçirdiğini belirten Acar, Beyşehir’i ve Beyşehir halkını yakından tanıdığını söyledi. Seçilmesi durumunda menfaat değil hizmet odaklı bir anlayışla yola çıkacaklarının altını çizen Acar, “Temiz bir kadro oluşturup işi ehline teslim edeceğiz. Halkın parasını israfda kullanmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Merhabahaber

Bu haber 1896 kez okundu.
Ülke Gündemi - 4:11 pm A A
BENZER HABERLER