24° Kapalı

Rame Buja’ya Sert Tepki-“Osmanlının Atının Nalı Bile Olamazsın”

Politika - Şubat 20, 2013 8:23 am A A

“Osmanlının Atının Nalı Bile Olamazsın”
Saadet Partisi Karatay İlçe Teşkilatı Kosova Eğitim Bakanı Rame Buja tarafından sarf edilen Osmanlı Bir İşgalciydi lafına sert tepki gösterdi: “Osmanlının Atının Nalı Bile Olamazsın”

Osmanlı Devletine işgalci dışında başka bir tarif yapılamayacağını ve başka bir sıfat verilemeyeceğini söyleyen Kosova Eğitim Bakanı Rame Bujaya Saadet Partisi Karatay İlçe Başkanı Ali GENÇ sert tepki gösterdi. Açıklamasında başkan Genç şunları söyledi; Osmanlıyı anlayabilmek için tarihi güzel bilmek gerekir. Zannediyorum Bakan tarihten haberdar olmadığı gibi yüzeysel olarak da bir bilgiye sahip değildir. Osmanlı gittiği ülkelere adaleti götürmüş, insan haklarını savunmuş, Müslim ve gayri Müslümlere aynı eşitlikte davranmıştır. Tuvalet adabını Osmanlıdan öğrenen Avrupalılar bile Osmanlı Devletinin büyüklüğünü bilirken Bakan Bujanın bunları bilmemesinin bir talihsizlik olduğunu söyledi.
Kosava Eğitim Bakanı Rame Bujanın Osmanlı tarihini bilmemesinin bir ayıp olmadığını, şayet bu basın açıklamamızdan sonra bakan araştırıp Osmanlının hakkını vermezse ayıp işleyeceğini söyleyen GENÇ, biz tarihimizle ve atalarımızla gurur duyuyoruz dedi.
Bu haber 1337 kez okundu.
Politika - 8:23 am A A
BENZER HABERLER