19° Kapalı

R. Yetkin Özalp’dan Mesaj

Ilgın Gündemi - Ekim 13, 2013 8:42 pm A A

Saadet Partisi (SP) Ilgın İlçe Başkanı Av. Ramazan Yetkin ÖZALP, İslam âleminin ve bütün insanlığın Kurban Bayramı’nı kutladı. ÖZALP mesajında, müreffeh yaşanabilir bir Ilgın, Büyük Türkiye ve adil bir dünya temennisinde bulundu.

Bayramların milletin ortak değerlerini güçlendiren müstesna günler olduğunu belirten Yetkin ÖZALP, bu özel günlerin dargınlıkların unutulması, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi için birer fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

İnsanlığın karşı karşıya bulunduğu kan, gözyaşı, açlık ve sefaletin bayram coşkularının doyasıya yaşanmasına engel olduğunu vurgulayan Av. Ramazan Yetkin ÖZALP; insanlığın kurtuluşu için yeni bir iradeye ihtiyaç olduğunu vurguladı. Dünyanın bir uygarlık krizi içinde olduğunu belirten ÖZALP, “Referansını haktan değil kuvvetten alan ve varlığını işgal, sömürü ve baskı üzerine kuran bir zihniyetin insanlığın sorunlarına çare olması mümkün değildir. Bugün değerlerini insanlığın ortak paydası olarak sunacak adil bir medeniyete ihtiyaç vardır. Bin yıllık evrensel bir Medeniyet tecrübesi ile Bu iradeyi ortaya koyacak kararlılık bizdedir. Bizim milletimizdedir.” dedi

Tüm siyasi partilere küçük hesapların peşinde olmadan bu küresel emperyalistlerin sömürüsüne karşı sorumluluk ve bilinçle hareket etme çağrısında bulunan Av Ramazan Yetkin ÖZALP, “Bizim halkımız nerede bir mazlum varsa yardımına koşacak, nerede bir mağdur varsa onu kucaklayacak bir geniş yürekliliğe sahiptir. Mısır’da, Filistin’de, Türkistan’daki zulme karşı sergilediği asil duruş, Suriye’den, Afganistan’dan kaçarak bize sığınan kardeşlerine karşı ortaya koyduğu kardeşlik bunun en güzel örneğidir. Siyasilere düşen görev halkımızın sahip olduğu bu asalete uygun bir üslup ve sorumluluk ortaya koymaktır. Kısır çekişmelerle, içi boş tartışmalarla, dil koparmalarla vakit harcamak yerine müreffeh, temiz, yaşanabilir bir Ilgın, sonrasında Büyük Türkiye’yi kurmak ve yeni bir dünya için çalışmaktır. Bu temenni ile hemşehrilerimizin, Milletimizin ve İslam Aleminin Kurban bayramını tebrik ediyor, bayramın huzur, barış ve saadet dolu bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

IHH

Bu haber 2334 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:42 pm A A
BENZER HABERLER