20° Kapalı

R. Yetkin özalp :Patriotlar bizi yakacak!

Suriye sınırına yerleştirilecek olan patriot füzelerinin Türkiye’nin hayrına olmayacağını belirten Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Yetkin Özalp, “Bu füzeler, Türkiye üzerinde oynanan oyunların bir parçasıdır. Yarın yön değiştirmeyeceklerini kimse garanti edemez.
Politika - Kasım 28, 2012 5:53 am A A

Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Yetkin Özalp, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında ülke gündemini değerlendirdi. Kurulmasına karar verilen ve yer tespiti yapılan patriot füzelerinin Türkiye ve Türkiye’nin geleceği açısından faydalı olmayacağını düşündüklerini bildiren Yetkin Özalp, hükümetin bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ASKERİ GÜCÜMÜZÜN FARKINDA DEĞİLİZ

Almanya, Hollanda ve ABD’den gelen uzmanlar tarafından Türkiye’de patriot füzelerinin yerleştirileceği alanlar araştırılacağını bildiren Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Yetkin Özalp, “Patriot füzeleri bütün ekipmanlarıyla birlikte ülkemiz sınırlarına yerleştirilecek. Hükümetin yaptığı açıklama, Suriye’nin olası bir saldırısına karşı savunma amaçlı olduğu şeklindeydi. Ancak bundan bir hafta önce sayın Başbakan Pakistan gezisinde böyle bir olaydan haberinin olmadığını söylemişti. Ne hazindir ki bir hafta sonra NATO’dan patriot füzeleri talep edildi ve ülkemize yerleştirileceği söylendi. Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, Türkiye’nin ordusu Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 3. büyük ordusudur. Suriye’den Türkiye’ye bir tecavüzün olacağı söz konusu değildir. Kaldı ki, böyle bir tecavüze TSK’nın gücü yeter. NATO’ya böyle bir acziyetin ifade edilmesi hepimizi üzmektedir.

TETİK AMERİKA’NIN ELİNDE

“Bizim kanaatimiz şudur ki, daha önce füze kalkanı adı altında Malatya Kürecik’e yerleştirilen radarlar ve şimdiki füzeler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bir parçasıdır” diyen Özalp, “Patriotlar hem Türkiye’ye yapılacak bir saldırı anında füzeleri imha edecek, hem de aynı şekilde savunma amaçlı Türkiye üzerindeki uçakları düşürme görevini ifa edebilecektir. İşin bir garip tarafı da bu füzelerin yabancı askerler tarafından kullanılacak olmasıdır. Biliyorsunuz Türkiye’de bundan önce insansız hava araçları getirildi ve incirlik üssüne yerleştirildi. Bunların topladığı bilgiler önce Amerika’daki üsse ulaştırılıyor. Orada çözümlendikten sonra Amerikan yetkililerine iletilip sonra Türkiye’ye geliyor. İşte bu aksaklıklar nedeniyle Uludere’de 33 vatandaşımız bombalanarak öldürülmüştü” dedi. Kurulan yeni tesislerde de bilgilerin Amerikan süzgecinden geçtikten sonra Türkiye’ye iletileceğini söyleyen Özalp, “Bu radar sisteminin temel komuta konseyi yine NATO’dur ve Amerika’nın güdümünde olacaktır. Yani tetik yine Amerika’nın elinde olacaktır. Burada oynanmakta olan oyun şudur, senaryonun A bölümünde Suriye’nin kuzeyinde bir Kürdistan bölgesi oluşturuluyor. İskenderun’dan başlayan bir özgür Kürdistan kurulmaya çalışılıyor. Bunun için de bu hattın boşaltılması ve Suriye birliklerinden geri alınması gerekiyor. Amerika’nın bu bölgeden Hazar Denizi’ne kadar olan alanda büyük çıkarları var. Bu senaryo uygulanamazsa B bölümünde yeni bir plan vardır. Doğu ve Güneydoğu’da 3 binin üzerinde ajan cirit atmaktadır. Bu ajanlar oradaki vatandaşlarımızı Türkiye aleyhine organize etmekte ve olası bir ayaklanmaya önderlik etmektedir. Senaryonun B bölümünde, burada yapılacak bir ayaklanmada, Türk uçaklarının o bölgede yapacağı faaliyetleri önlemeye çalışılmaktadır. Burada kehanette bulunmuyorum. Ama inşallah dediklerimiz olmaz. Bu füzelerin bir bölümü Batman’a, bir bölümü Malatya Kürecik’e, bir bölümü de Suriye’nin bazı bölgelerine kurulacak. Yabancı askerler Türkiye’ye gelecek. Zaten Türkiye’de çok sayıda yabancı asker var. Bu üsler bizim elimizde değil. Çekiç güç dün oradaki halkı devlete düşman hale getirmişti. Biz ülkemizde yeni bir çekiç güç istemiyoruz. Amerikan, Alman, Hollanda silahlarının gölgesi altında yaşamak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜVENLİĞİMİZİ TEHLİKEYE ATIYORUZ

Sanayi tesislerinini, stratejik tesislerin yabancılara satıldığı gibi bugün ülke güvenliğinin de yabancıların eline verildiğini dile getiren Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Özalp, “Bu gelecek için büyük bir felakettir. Bu bir milli meseledir. Partiler olarak, sivil toplum kuruluşları olarak ve halk olarak bu gidişe bir son vermeliyiz. Kafirin kurduğu silah düzeni hiçbir zaman Müslümanların hayrına olmayacaktır. Bir gün mutlaka bizim üzerimize dönecektir. En doğal demokratik tepkimizi göstererek bu harekete dur demeliyiz. Bizim Suriye ile bir meselemiz yoktur. Maalesef dış politikadaki yanlışlar nedeniyle Suriye’nin iç işlerine karışıyoruz. Bir başka ülke bizim içimize gelerek muhalifleri organize etse buna tahammül edebilir miyiz? Onun için bize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkalarına yapmamalıyız. Suriye’de bir insan katliamı var. Biz Esad’ın yaptığı zulmü tasvip etmiyoruz. Ama NATO’yu burada abi olarak tayin etmek yerine bölgedeki ülkeleri bir araya getirerek oluşan bu ihtilafı halletmeliyiz. Onun için bugün kurulmasına karar verilen ve yer tespiti yapılan patriot füzelerinin ülkemiz ve geleceğimiz açısından faydalı olmayacağını söylüyoruz. Yüzde bir ihtimal de olsa bu hususun mutlaka dikkate alınması gerekir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 1431 kez okundu.
Politika - 5:53 am A A
BENZER HABERLER