12° Kapalı

Pazarda Mal Çok Alan Yok‏

Ilgın Gündemi - Eylül 23, 2013 8:27 am A A

İlçemizde halkın büyük bir kısmının geçim kaynağı olan hayvancılık sektörünün tadı tuzu kalmadı. İlçede Pazar günü kurulan canlı hayvan pazarında hayvan yetiştiricileri fiyatların geçen seneki ile aynı olmasından şikayet ederken alıcılar da canlı hayvan fiyatlarının çok yüksek olduğundan yakınıyorlar ve almaya yanaşmıyorlar.Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan pazarında yavaş yavaş hareketlilik başlarken yetiştiriciler hayvanların hak ettiği değeri bulmadıklarını alıcılar ise hayvanların çok pahalı olduğunu öne sürdüler.
Hayvan yetiştiricisi Kazım Önemli kurbanlık hayvan fiyatlarının düşük olduğunu ve pazarda mal çok ama alan olmadığını belirterek gidişattan memnun olmadıklarını söyledi. Yine canlı hayvan yetiştiricisi Yunus Emre de fiyatların geçen seneki gibi olduğunu öne sürerek “Aldığımız fiyata hayvanımızı satamıyoruz. Yedirip içirdiğimizde çabası” dedi.Hayvan yetiştiricisi Abdullah ise, “İneğin canlı kilosu 15 TL. Yemin torbası 45 TL olmuş. Biz hayvan yetiştiricileri ve perişan haldeyiz.” Şeklinde tepkisini dile getirdi.
Hayvan pazarında hayvanların çok olması dikkatleri çekti.Kurban Bayramına yaklaştıkça hayvan fiyatlarının artacağı bekleniyor.

Bu haber 2818 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 8:27 am A A
BENZER HABERLER