24° Kapalı

‘Patriotlar gelmesin, biz geliyoruz’

Politika - Ocak 15, 2013 6:35 am A A

Saadet Partisi Alarmda!

Saadet Partisi Genel Başkanı Porf. Dr. Mustafa Kamalak patriotların gelmemesi için ülke çapında yürüyüşler düzenleyeceklerini açıkladı…

Saadet Partisi Genel Başkanı Porf. Dr. Mustafa Kamalak kurmaylarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Kamalak patriotların gelmemesi için ülke çapında yürüyüşler düzenleyeceklerini açıkladı…
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “20 Ocak’ta ‘Patriotlar gelmesin, biz geliyoruz’ mitingiyle Hatay’dayız” dedi.

Kamalak, partisinin genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de Adana, Kahramanmaraş ve Gaziantep’e yerleştirilmek istenen Patriot füzelerine karşı olduklarını bildirdi.

Birinci Dünya Savaşı’nda Türkiye’nin oldubitti ile savaşa dahil edildiğini ve şimdi yeni bir savaşa sürüklendiğini ileri süren Kamalak, “Bu oyunu bozmamız lazım” dedi.


Kamalak, 28 NATO üssü olduğunu ve patriot füzelerinin de yerleştirilmesiyle Türkiye’ye füzelerinin donanımı ve kullanımı için 10 bin ABD askeri gönderileceğini ve bunların masraflarını da Türkiye’nin karşılayacağını iddia etti.

Bu füzelerin kontrolünün Türkiye’de olmadığını ileri süren Kamalak, “Biz bunlarla kimi vuracağız- Her halükarda hedefte Müslümanlar olacaktır” diye konuştu.

Türkiye’den füze atılması durumunda karşı tarafında ateş nereden açılıyorsa aranın bombalayacağını söyleyerek, Türkiye’nin tam anlamıyla savaşın merkezine konulduğunu belirti.

Kamalak, 20 Ocak’ta, 81 ili kapsayan “Patriotlar gelmesin, biz geliyoruz” mitingiyle de füzelerin Türkiye’ye yerleştirilmesine karşı halkı uyaracaklarını ifade etti.

Bu haber 1272 kez okundu.
Politika - 6:35 am A A
BENZER HABERLER