25° Kapalı

PANKOBİRLİK’e yeni aday

Ülke Gündemi - Nisan 30, 2013 9:27 am A A
Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Mülayim, PANKOBİRLİK’in 11 Mayıs’taki seçiminde başkan adayı olduğunu düzenlediği basın açıklamasında duyurdu.

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Mülayim, Konya Pancar Ekicileri Birliği Kooperatifi (PANKOBİRLİK)’in 11 Mayıs’taki seçiminde başkan adayı olduğunu düzenlediği basın açıklamasında duyurdu.

11 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek PANKOBİRLİK Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili Dündar Otel’de düzenlenen basın açıklamasında konuşan Prof. Dr. Mevlüt Mülayim, 2015 yılında yapılacak seçimlerin yatırımları için erkene alındığını belirterek, çiftçilerin talebi doğrultusunda aday olduğunu söyledi. Çiftçilerin değişim istediğine dikkat çeken Mülayim, sözlerine şöyle devam etti: “Aile Hekimi Uzman Doktor Dr. Alişan Taşpınar, Ziraat Mühendisi Arslan Üstündağ, Çumra Ziraat Odası Başkanı Süleyman Akbaş ve Eğitimci-İktisatçı Mehmet İnan ile birlikte yola çıktık. Köyleri tek tek dolaşacağız. Çiftçilerin sorunlarını dinleyeceğiz. ‘Fabrika çiftçiden değil, çiftçi fabrikadan zenginleşecek’ sloganıyla hareket edeceğiz. Hedefimiz güçlü çiftçi, dengeli büyüme. Çiftçileri güçlendireceğiz. Üretici kitlenin ayakları üzerinde durması için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı. Basın toplantısında konuşan Ziraat Mühendisi Arslan Üstündağ da, pancar çiftçilerinin büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu, çiftçilerin hayatlarından memnun olmadığını ve çiftçilerin daha ekmediği pancarın parasını harcamak zorunda bırakıldığını açıkladı. Üstündağ, pancar fiyatlarının 10 yıldır yerinde saydığını dile getirerek, çiftçiyi hak ettiği seviyeye ulaştıracaklarını kaydetti. Çumra Ziraat Odası Başkanı Süleyman Akbaş ise “Pancar çiftçisinin sorunlarını sürekli gerekli kurumlara ilettik. Ama karşımızda bir çözüm önerisi göremedik. Çiftçilerin isteği üzerine ben de bu yönetimde yerimi aldım” dedi.

Merhaba

Bu haber 1532 kez okundu.
Ülke Gündemi - 9:27 am A A
BENZER HABERLER