16° Kapalı

Pancar Vatandır vatan Satılamaz

Politika - Mayıs 17, 2013 4:50 pm A A

Şeker-İş Ilgın Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi Olağan Genel Kurulda Söz alan  Ilgın MHP ilçe Başkanı  Nuri Sarıkaya  çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ilgın Şeker Fabrikası Sosyal Tesisleri’nde önceki gün  gerçekleştirilen genel kurula Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, Şeker-İş Ilgın Şube Başkanı Yusuf Yazır, Ilgın Şeker Fabrikası Müdürü Satılmış Kavuncuoğlu, Ilgın MHP ilçe Başkanı  Nuri Sarıkaya    Pankobirlik Yönetim Kurulu üyeleri, siyasi parti, oda ve borsa temsilcileri, delegeler ve davetliler katıldı. 

 

Sayın divan sayın protokol  üyeleri kıymetli misafirler diyerek sözlerine başlayan Sarıkaya  şöyle devam etti. 11 Olağan Genel Kurulun arzulandığı biçimde sonuçlanmasını dilerim.  Bugün sizlerin  arasında olmaktan çok mutluyum ve divana  bana bu sözü verdiğinden dolayı teşekkür ederim . Yaklaşık 10 yıldır Fabrikamızın satışı gündemde , habugün satıldı, ha yarın satılacak diye ,Şeker İş Genel merkezide  ben bu fabrikayı sattırmam diye uğraşıyor .  Değerli misafirler  mevcut hükümetimizin Piri,ağabeyi,hocası Amerika’dır , kim ne derse desin ben bunu burada  Şeker iş genel başkanına soruyorum. Amerika’da özel bir şahsın  şeker fabrikası var mı veya hutta son  dönemde ekonomik olarak bizden daha güçsüz görünen  polonyada şeker fabrikalarının özelleştirme  süreci yaşandı  orda ne yaptılar, Pancar ekenlere Fabrikalarını devretti. Peki  biz ekonomik olarak çok güçlü denilen Türkiye‘de  bu şeker Fabrikalarından gelen paraya mı ihtiyacı var, madem ekonomik olarak  dünyanın 17 büyük ülkesi isek, mademki ilk 10’a girmeye hevesliyiz , bu şeker fabrikalarından gelecek paraya mı ihtiyaç var,  neden derseniz boyuna teşvik paketleri açıklanıyor . Şeker Fabrikalarını işçilerine verse ne olur  bunlar cidden çok dikkatli şekilde tartışılması lazım . Yusuf Başkanım ne  NBŞ ‘den bahsetti Türkiye bu  ilk kota üçlü koalisyon döneminde  MHP  açıklandı %10   yanlış mı yanlış Avrupa birliği standartlarında  bu gün kaç !

 6302 sayılı torba kanun var 2012 de çıktı  bu kanunda Seydişehir, Kuş adası Limanı , Çeşme Limanı, Tüpraşın Hisselerinin satışını mahkeme kararları durdurdu.  Ama bu torba kanuna mevcut hükümet bir şeyler ekledi bu çıkan özelleştirme ile ilgili yargı kararlarını uygulayıp uygulamama hakkını  Bakanlar kuruluna verdiler . Sayın Belediye Başkanımız Halil İbrahim Oral’da diyor ki Çok Adil  bir başbakanımız var  peki bunu çıkaran kim başbakan niye çıkartıyor ?    bu ülkede Ilgın’da şeker işin  sendika başkanı olmak  Ankarada genel başkanı olmak veya hutta  böyle konularda hak aramak çok zor  Sen  mahkemeye veririsin kazanırsın ama derki ben bunu uygulamıyorum  bakanlar kurulunda  arkadaşların imzasından geçecek  bu uygulanmıyor ondan sonrada bu ülkede adaletten doğruluktan  ve dürüstlükten bahsediliyor  o yüzden  siz değerli işçi arkadaşlarıma  şunu söylemek istiyorum. Milli ve manevi değerlerimize  şu dönemlerde  sahip çıkalım. Kaplıcanın ordan çukur camisine kadar  2005 veya 2006 yılları  özeleştirmeye karşı bir yürüyüş olmuştu  orda bi tane pankart vardı  ’Pancar Vatandır vatan Satılamaz’’ 3 mayıs 2012 de çıkan yabancıya toprak satışındada  78 bin  km sine kadar  satışına müsaade edilebilirliği 2644 sayılı kamu kanunu ile  bu ülkede tescil edildi. Dün Pkk ile kucaklaşan BDP’Lİ Vekkileri dokunulmazlığı kaldıracam  mahkemeler götüreceğim diyenler  bu gün   kol kola 63  tane devşirmeyle  doğuda halay çekiyorlar piyasada cirit atıyorlar  Bana bu söz hakkınızı verdiğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ederim diyerek sözlerini tamamladı.

Şeker-İş Ilgın Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Yusuf Yazır, güven tazeledi. Yazır 2002 yılından buyana 4 kez üst üste başkan seçilirken kullanılan 112 oyun 110’unu aldı, 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Bu haber 1642 kez okundu.
Politika - 4:50 pm A A
BENZER HABERLER