20° Kapalı

Pancar Kooperatifi 250.000,00 Tl Zarar Ederken Yönetim Kurulu Nerede?

Ilgın Gündemi - Ekim 9, 2013 3:53 pm A A

S.S. Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi 2012 yılı sertifikalı tohumluk üretim desteğine dair,destekten yararlanmak istediklerini belirtir bir dilekçeyi süresinde ilçe tarım müdürlüğüne vermediği için ,sertifikalı tohum üretim desteğinden faydalanamıyor. S.S. Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifinin bu müracaatı zamanında yapılmadığı için yaklaşık olarak 250.000.00 TL lik destekten dolayı kooperatifin zarar ettirildiği iddia ediliyor.
Kooperatif talebinin İlçe tarım müdürlüğü tarafından reddedilmesi üzerine Ilgın Kaymakamlığına karşı idari işlemin iptali için Konya idare mahkemesinde dava açmış olup,İdare mahkemesi de müracaat tarihinin geçirilmiş olmasını gerekçe göstererek açılan davayı reddetmiş bulunmaktadır.
Akşehir Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifinin ortağı(üyesi) bulunan çiftçiler peki şimdi 1 kooperatif müdürü,1 müdür yardımcısı, 1 muhasebe müdürü, 50-60 civarında personeli bulunan kooperatifimizin yaklaşık olarak 250.000.00 liralık sertifikalı tohumluk üretim desteğinin zararının kim tarafından karşılanacak sorusunu sormakta. Kooperatif başkanı, yönetim kurulu ve denetim kurulu bu işgüzarlığı yapan personel veya personeller hakkında ne gibi bir kanuni işlem yaptığını, Sorumlu müdürler hakkında ne gibi işlemlerin yapıldığını merak ediyoruz dediler.

Kooperatif üyesi çiftçiler S.S. Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu şapkasını önüne alıp bir düşünmesini tavsiyesinde de bulundular.

Pancar Kooperatifi 250.000,00 Tl Zarar Ederken Yönetim Kurulu Nerede?

Ilgın Pancar Ekicisinin 250.000,00 liralık zararına kim sebep oldu?

Kamu oyu yönetim kurulundan bir cevap bekliyor.

IHH

Bu haber 2669 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 3:53 pm A A
BENZER HABERLER