20° Kapalı

Özalp Engelli Vatandaşlarımızın Hayatını Kolaylaştırmak, Onlara En İyi İmkânları Sağlamak Boynumuzun Borcudur

Ilgın Gündemi - Aralık 3, 2013 4:50 pm A A

Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Av. R. Yetkin ÖZALP 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Engelliler bizim için özürlü değil özel vatandaşlardır. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara en iyi imkânları sağlamak boynumuzun borcudur” dedi.

Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Av. R. Yetkin ÖZALP, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “engellilerin Saadetinin Milli Görüş zihniyeti ile mümkün olacağını” kaydetti. Ülkemizde engelli oranının yüzde 12.29 olduğunu, bunun da takriben 8.5 milyon vatandaşımıza tekabül ettiğini hatırlatan ÖZALP, “Engelliler bizim için özürlü değil özel vatandaşlardır. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara en iyi imkânları sağlamak boynumuzun borcudur” dedi.

Bünyesinde Özürlüler Koordinasyon Merkezi kuran ilk partinin Saadet Partisi olduğunu hatırlatan ÖZALP; “Saadet Partisi engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözme konusunda hassasiyet ve samimiyetini ispat etmiş bir partidir. Genel Merkezimiz bünyesindeki Özürlüler Koordinasyon Merkezi Türkiye genelinde yaygınlaşmaktadır. Yine engellilere yönelik en kapsamlı düzenlemeler Milli Görüş iktidarları döneminde gerçekleştirilmiştir. Örneğin Başbakanlığa bağlı Özürlüler İdaresi Başkanlığı ilk kez 54. Hükümet döneminde kurulmuş ve aynı dönemde engelli vatandaşların kamuda ve özel sektörde istihdamı yüzde 2’den yüzde 3’e çıkarılmıştır. Saadet Partisi olarak engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için gösterdiğimiz çaba bundan önce olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyen ÖZALP, engellilerin problemleri için Saadet Partisi’nin çözümleri şu şekilde olacaktır.

“1- Engellileri mağdur eden ve halen yürürlükte bulunan rapor yönetmeliği değiştirilerek engellilerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden düzenlenmelidir.
2- İstihdam imkânları arttırılmalı, kamuda açık kontenjanlar doldurulacak ve özel sektörün teşvik edilmesi sağlanmalıdır.
3-Engelliler için okulların fiziki yapılarının düzelilmelidir
4- Evde bakım hizmeti verenler için sosyal güvence uygulaması getirilmelidir. Ve ihtiyaç durumuna bakılmaksızın tüm ihtiyacı olanlar için gerçekleştirilmelidir.
5- Engellilerin sosyal aktiviteleri için altyapı imkânları geliştirilecek ve engelli sporcuları teşvik için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.
6-Engellilere verilen hakların yerel meclislerde alınan kararlarla ve yönetmeliklerle değil kanunlarla düzenlenmesi sağlanmalıdır. Bunlar da inşallah Milli Görüş iktidarında derhal ve öncelikli yapacağımız çalışmalar hamleler olacaktır. Engellilere hizmetin bir lütuf değil vecibe olduğunu vurgulayan Yetkin ÖZALP, “Cenabı Hakk’ın hepimize verdiği nimetlere şükretmek mecburiyetindeyiz. Şükür de lafla olmaz. Hizmetle olur. Vazifelerini yerine getirmekle olur. Bir insan özürlü bir kardeşine hizmette bulunuyorsa, ona lütufta bulunmuyor, borcunu ödüyor
Bu temenni ile bütün engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelsiz bir Türkiye diliyorum. “dedi.

Saadet Partisi Ilgın İlçe Başkanı Av. R. Yetkin ÖZALP 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Engelliler bizim için özürlü değil özel vatandaşlardır. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onlara en iyi imkânları sağlamak boynumuzun borcudur” dedi.IHH

Bu haber 1517 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 4:50 pm A A
BENZER HABERLER