24° Kapalı

Mustafa Kozan’ın Bayram Mesajı

Politika - Ağustos 7, 2013 6:46 am A A

Chp Ilgın İlçe Teşkilatından Kadir Gecesi Ve Ramazan Bayramı Mesajı

Mübarek Kadir Gecesi’nin ardından Ramazan Bayramı’nı da idrak etmek üzereyiz. Bayramların kişiler ve toplumlar üzerinde önemli bir yeri vardır. Toplumların kendilerine has toplu sevinç, mutluluk günleri vardır.. Bayram mutluluk günüdür. Belli günlerde süslenmek, giyinmek, kuşanmak, neşelenmek ve eğlenmek sûretiyle dinlenmek, sıkıntıları bir an unutarak rahatlamak, topluca hoş vakit geçirmek bir ihtiyaçtır.

Bayramlar millî ve dinî duyguların pekişmesi, taze ve canlı tutulması bakımından önemlidir. Birlik ve beraberliğin sağlanmasında da bayramlar önemli yer tutar. Dinî bayramlar ise insanlar arasında kaynaşmayı sağladığı gibi dinî his ve şuurun sosyal hayatın tazelenmesine sebep olmaktadır.

Dinî Bayramlar sosyal dayanışma ve kardeşlik duygularının zirveye çıktığı günlerdir. Çünkü dargınlar bayramda barışır, hastalar ziyaret edilir, büyüklerin elleri öpülür, çocukların ceplerine harçlıklar konularak gerçek bir dayanışma ortaya çıkar.

Bu vesile ile Tüm müslüman aleminin ve ılgın halk’ımızın Kadir Gecesini ve ardından kutlayacağımız mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını da Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

CHP ILGIN İLÇE BAŞKANI

 

MUSTAFA KOZAN

 

IHH

Bu haber 1417 kez okundu.
Politika - 6:46 am A A
BENZER HABERLER