Açık

Milli Görüş gençleri buluştu

Politika - Haziran 10, 2013 11:16 am A A

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları’nın organize ettiği geleneksel Büyük Gençlik Buluşması’nın ikincisi Çatören kasabasında gerçekleşti.

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları’nın organize ettiği geleneksel Büyük Gençlik Buluşması, Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın ve Konya’nın çeşitli yerlerinden yüzlerce gencin katılımı ile gerçekleşti

Saadet Partisi Konya İl Gençlik Kolları’nın organize ettiği geleneksel Büyük Gençlik Buluşması’nın ikincisi Çatören kasabasında gerçekleşti. Programa Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Bozkurt, Süleyman Arif Yıldız, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Turan, İl Başkan Yardımcıları İsmail Aydilek, Hamza Okur, Mehmet Küçükgünay ve bine yakın genç katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Turan, ikicisini gerçekleştirdikleri Büyük Gençlik Buluşması’nın Türkiye’de alternatifi olmayan bir etkinlik olduğunu söyledi. Turan, “Bugün bu programı bizlere nasip eden Allah’a sonsuz şükürler olsun. Hak davada hizmetleri sürdüreceğiz ve Hakkı hakim kılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Milli Görüş gençliği olarak temel gayemiz budur” dedi.

GENÇLERİMİZ BÖLÜYORLAR

Saadet Gençliği’nin bir hedefi olduğunu ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen ise, “Saadet Gençliği bir hedef için toplanmıştır. Bu toplantı sadece bir piknik toplantısı değil. Bu etkinliklerde Saadet Gençliği farklı bir hedefi gözetir. Saadet Gençliği önüne bakmaz, hep ufka bakar. Türkiye’de gençliğin içinde bulunduğu bunalımlar var. Saadet Gençliği Türkiye’deki bölünmeleri ve bunalımı biliyor. Saadet Gençliği’nin içinde iman var. Diğer gençlere imanını unuttaranlar var. Saadet Gençliği diğer kardeşlerin üzerinden külleri üfleyerek imanı ortaya çıkartacaktır. 40 yıldır Milli Görüş’ün ekmeye çalıştığı tohumun temelinde ancak Müslümanlar’ın kardeşliği vardır. Şucu veya bucu diye gençliğimiz bölündü. Bu sanal ve yapay bir bölünmedir. Saadet Gençliği ile bu bölünmeler ortadan kalkacaktır. Hocamız Necmettin Erbakan da bunun için çalışmıştır. Günümüzde yaşanan olaylarda da biz sanal laflar söylemiyoruz, Saadet Gençliği ile bu ülke iyi bir yere gelecek diyoruz” diye konuştu.

BELEDİYELERİ FAİZE BULAŞTIRDILAR

Yerel gündem hakkında da değerlendirmelerde bulunan Şen, “Konya’da yerel yönetimlerde 10 yıldır AKP var. Bakınız bunlar Konya’yı ne hale getirdiler. Borç bilmeyen belediyeleri borçlandırdılar, faize bulaştırdılar. Halk sürekli şikayetçi. Ama Milli Görüş belediyeciliği ile Konyamız’da güzelleşecek” ifadelerini kullandı. Böyle bir program düzenledikleri için Saadet Partisi Konya Gençlik Kolları’na teşekkür eden Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, “Bir olaya, işe nasıl bakarsanız o olay ona göre şekil alacaktır. İnsanlığa batılılardan Saadet gelmez. Çünkü onlar Allah’a farklı bakıyorlar. Ne zaman yönetim Hristiyanlara geçmiş, dünyada zulüm olmuştur. Bizim inancımızda La İlahe İllallah vardır. Onlar biz bu kainatın sahipleriyiz diyor. Onlar yönetimde iken yer yüzünü yakıp yıkmışlardır. Ama Müslümanlar bu dünyada emanetçi olduğun bilerek yaşadığı için yer yüzüne huzur vermiştir. Onların bakış açısı hep gaddarca olmuştur. Yahudiler de Allah’ın gerçek kullari biziz diyorlar. Yahudilik bir ırk dinidir diyorlar. Onlarda yönetimde iken Müslümanları öldürmekten çekinmiyorlar. Filistinlileri öldürürken zulüm için değil, inançları gereği yapıyorlar. Ama Müslümanlar ise doğan her insan masumdur diye bakıyor. İnsan hangi ırka sahip olursa olsun farketmez diye bakıyorlar. Müslümanlar yönetimdeyken insanlığa saadet gelmiştir” dedi.

GENÇLİĞİ KARANLIĞA SÜRÜKLEDİLER

Son günlerde yaşanan Gezi Parkı eylemlerine de değinen Aydın, “Türkiye’de bazı olaylar oluyor. Gençlik meydana indi. Gençlik hüsrana, karanlığa ve bataklığa gidiyor. Çünkü siz gençliğe nasıl bakarsanız o gençlik ona göre şekil alır. Siz gençliğe karanlık bakıyorsunuz, bu gençlikte karanlığa gidiyor. 10 yıldır bu gençlik sizin elinizde. Gezi Parkı’ndaki gençlerin yaş ortalamalarına bakıyorsunuz 18, 19, 20 yaşındalar. 10 yıl önce bu gençler 8, 9, 10 yaşındaydı. 10 yıldır siz bu gençliğe nasıl bakıyorsunuz ve nasıl eğitiyorsunuz ki bu gençlik meydanlara iniyor. Bunun sebebi yanlış bakış açısıdır. Bunlar gençliğe nasıl bakıyor, BM’nin tarifi üzerinden bakıyor. BM, ‘öyle bir gençlik meydana getireceksiniz ki, bu gençlik öğrenim görecek, 25 yaşına kadar hayata atılamayacak’ diyor. Siz gençelere madde yüklediniz. Sorumluluk yüklemediniz. Böyle baktığınız için karşınıza meydanlara inen bir gençlik çıktı. Peki biz nasıl bakıyoruz? Saadet Partisi’nin genç tanımı şudur; genç bütün insanlığın saadeti için çalışan, bunu idealize eden ve bu uğurda fedakarlık yapabilendir. Gencin güçlü bir imanı olacak, hayatının merkezinde Allah olacak. Şunu unutmamak lazım biz dinimiz üzerinden siyaset yapmıyoruz. Biz dinimiz için siyaset yapıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Şen, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın’a Konyaspor forması hediye etti. Programda Fatih Budak’ın ezgileri, spor aktivitileri, okçuluk gösterileri ve bilgi yarışmaları büyük ilgi gördü. Programa katılan gençlere Konya pilavı ikram edildi.

Merhaba

Bu haber 1350 kez okundu.
Politika - 11:16 am A A
BENZER HABERLER