20° Kapalı

Mhp’den mesaj

Ilgın Gündemi - Ağustos 3, 2013 10:32 am A A

Mhp Ilgın ilçe Başkanı Nuri SARIKAYA Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir tebrik mesajı yayınladı.

Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır” mealindeki ayetle, bu gecenin bir ömre bedel eşsiz fırsatlarla dolu olduğuna işaret edilmektedir vurgusu yapan Başkan Sarıkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Allah’tan bir bağış, Peygamber’den bir armağan gibi gelen Kadir gecesi, Yüce Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Orucun şifa saçan ellerinde sonsuz mükafatların sunulduğu bu gece, insanlık alemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesidir. Bu yönü ile bütün kutlu zamanların en değerlisi, mübarek gecelerin en anlamlısıdır.

Kadir gecesi bir değerlendiriş, bir karar ve bir hüküm gecesidir. Kuran’ın övdüğü bir gecedir. Çünkü Kuran’ın indiği gecedir Kadir Gecesi. Anlamını ve değerini yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den alan bu gecenin faziletinin ve kıymetinin bilinmesi, ancak Kuran’a samimiyetle yönelmek, onun insanlığa sunduğu ilahi mesajlarını okumak, anlamak, düşünmek ve yaşamakla mümkün olacaktır.

Rahmet ve merhamet kapılarının sonsuza kadar açıldığı, duaların kabul olduğu bu mübarek gecenin bereketinden nasiplenmeyi, güzelliklerle dolu bu feyizli anları değerlendirmeyi Rabbim cümlemize nasip etsin.

Bu mübarek gecenin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatması temennisiyle Kadir gecesi’nin milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa iyilikler ve güzellikler getirmesini diliyorum.”

IHH

Bu haber 1111 kez okundu.
Ilgın Gündemi - 10:32 am A A
BENZER HABERLER