19° Kapalı

Mhp Konya Milletvekil Faruk BAL İlçemizi ziyaret etti ve önemli açıklamalar yaptı.

Ülke Gündemi - Eylül 16, 2013 9:05 am A A

Mhp Konya Milletvekil Faruk BAL İlçemizi ziyaret etti ve önemli açıklamalar yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Faruk BAL bir dizi ziyarette bulunmak üzere dün ilçemizi ziyaretti. Ilgın Hak haber. com’a özel açıklamalarda bulunan BAL’a çekilim sürecini, Dış politikayı, Ana yasa çalışmalarını ve Ilgın adayının kim olduğunu sorduk.

14 Eylül 2013 Cumartesi günü sedirlihan restaurant ta yapmış olduğuz röportaj da çekilim sürecini değerlendiren BAL “çekilim sürecine karar verenlere öncelikle ALLAH akıl fikir versin diyerek sözlerine başlayan BAL ikinci olarak ta bu süreç içerisinde yasanan olayları hafızasına nakşetsin ve bu olayın ülkemize verdiği zararları milletimiz iyi değerlendirsin çekilim süreci iki kelimeden ibaret değildir 1984 yılandan bu güne kadar 40.000 tane insanımızın kanına girmiştir. Çekilim süreci ile pkk nın yaptığı tüm eylemler meşrulaştırılmıştır. Bu adımın Egemenliği Kayıtsız Şartsız Millete ait olan hakimiyeti paylaşmak demektir. Bu adım Kurtuluş savaşının inkarı demektir. Kurtuluş savaşını Türk milleti kimliği ile hep beraber yaptık” dedi.

İkinci olarak Dış politikada yaşanan sorunları ve Müslüman ülkelerdeki zulmü ve çözümünü sorduk.

Dış işleri bakanın hemşerimiz olduğunu ifade ederek politika yaparken kendisini bir ayağı Konya da bir ayağı Dünya da olarak takdim etti ama siyaset alanıma stratejik derinlik diyerek ucube bir akademik düşüncesi ile girdi ve bunu sıfır sorunla uygulamaya başladı. Uygulamaya başladığı andan sorunumuz sıfıra yakındı ama şu anda sorunumuz olmayan komşu kalmadı diyen Bal’dan yeni anayasa çalışmaları hakkında da kısa bir değerlendirme yaptı. Konya Milletvekili BAL ilçe yönetimi ile bir dizi esnaf ziyareti, düğün ve ilçe yönetim toplantısına katıldı.

İlçemize ziyaretinde Ilgın Belediye Başkan aday adayı Mustafa TOSAKAL’ın programlara katılmaması dikkatlerimizden kaçmadı.

IHH

Bu haber 2184 kez okundu.
Ülke Gündemi - 9:05 am A A
BENZER HABERLER